Równia pochyła

29Wrz06

Dzisiaj rano, za cztery zeta, zaopatrzyłem się w wybiórczą , der dziennik i dziennik bandycki bałtycki. Prawie kilogram papieru. Tak na marginesie, ciekawe po ile jest makulatura? Godzinę poświęciłem na studiowanie opinii czołowych piór RP.

Wszyscy są zgodni, PiS dostał mocno w zęby, lecz jako rasowy bokser, nie padł na deski. Zaczął mocno kontratakować. Na początku chaotycznie a potem w sposób skoordynowany. Do przeprosin, kajania się nie doszło bo trudno tego od ………. (tu niech każdy sam wstawi adekwatny epitet) oczekiwać.

W najbliższym czasie będzie coraz ciekawiej. Zupełnie jak u Hitchcoka: na początku trzęsienie ziemi (begergate) a potem napięcie juz tylko rośnie. Nadchodzi więc (zapowiadana) gorąca jesień/zima. Aż chce się zawołać zima wasza, wiosna nasza. Poleje się polityczna krew. Jatka. Ciemny lud będzie miał igrzyska. Chleba zaś pod dostatkiem. Tylko co z tą Polską?

To, że PiS będzie popełniać coraz więcej błędów i tracić, to pewne na 99%. To są amatorzy. Uczniaki. Widać po tym jak dali się złapać. Medialnie leżą. Co krok to błąd. Billbordy z ludźmi bojącymi się pokazać twarz. Klip wyborczy z lafiryndą jako pani domu + telewizor bezprzewodowy. itd itd. itd. Pion PR nie uratuje sytuacji, choć widać, że chłopcy się uczą, bo schowali Jarosławowi rąsię za pulpicikiem.

Miejmy nadzieje, że któregoś (bliskiego) dnia obudzimy się w Polsce. Żadnej tam III czy IV. Po prostu normalnej, naszej Polsce. I nie będzie już za bardzo o czym pisać 😉 Ale zanim to się stanie, a samo się nie stanie, musimy popracować nad tym. Bo mamy wpływ na to co się dzieje. Malutki ale ziarnko do ziarnka….

Reklamy


14 Responses to “Równia pochyła”

 1. 1 Przyczynek

  o!

 2. 2 siteczko

  A propos plakatów „Obywatel IV RP”: osobiście żałuję, że bodaj tylko Feminoteka (oraz ja przy pierwszym spojrzeniu na te plakaty ;)) zauważyła inny problem: podpisywanie plakatów z obywatelKami tym samym hasłem „obywatel IV RP”. Jestem w stanie zrozumieć kobiety, dla których np. „psycholożka” brzmi dziwacznie, ale już określanie obywatelki mianem obywatela i traktowanie formy męskiej jako doskonale neutralnej jest dla mnie rażące.

 3. A jaaaaa… ja jestem dumny z siebie, bo dzisiaj na Okęciu słuchałem bredni dwóch senatorów z PiSu… nie wytrzymałem, wstałem i powiedziałem panom, że jak chcą zrobić coś dla Polski to niech się oderwą od koryta, bo takiej żenady jak żyję to nie pamiętam. Na koniec dodałem: Mam nadzieję, że się utopicie w bagnie które właśnie robicie… Zebrałem brawa, kilka osób przybiło piątki… fantastyczne uczucie :))))

 4. Brawo Egon! Tak samo bym zrobił:-)

 5. 5 send_me

  Makulatura chodzi po 10 gr/kg. Sam więc widzisz, że risajkling papjuru to rzecz tylko dla tych z poczuciem misji.

 6. 6 send_me

  ->siteczko:
  Traktuj to jako ofertę PiSu dla kobiet 🙂
  Specjalną 🙂

 7. Równia pochyła to dobra alegoria, mnie obecna sytuacja polityczna kojarzy się z jeszcze innym wzorkiem fizycznym:

  http://uenifeu.blox.pl/2006/09/Pozwolmy-odleciec-kaczkom.html

 8. A co to była za okazja na tym Okęciu?

  Równia pochyła to dobra alegoria, a mnie obecna sytuacja polityczna kojarzy się z jeszcze innym wzorkiem fizycznym:

  http://uenifeu.blox.pl/2006/09/Pozwolmy-odleciec-kaczkom.html

 9. A może był to pewien młody senator PO z Wrocławia? Swoją drogą niezły biznesmen, typowy członek wysunięty z ramienia na czoło. A może ex-posłanka „czerwona pancerna” Berny (że tak pojadę po deputowanych z mojego miasta), która miewała obsesje równie nasilone jak Senyszyn acz wymierzone w Ukraińców, Ukrainę itd.?

  Taka polityka gdzie wystarczy wydać 100 tys. zł, żeby dostać mandat zawsze będzie przyciągała szmelcowników.
  Dlatego naprawdę zawiodłem się na PiS – *wierzyłem*, że PiS weźmie się za porządek a PO za gospodarkę ale wyszło jak wyszło.

 10. …ziarnko do ziarnka, trzeba siać 😉

  Właśnie oglądam w tv (tele5, nie wiem czy to na żywo) Edgara – nieustająca mantra o spisku służb, nieprzypadkowo akurat w momencie gdy Antek Policmajster ich rozbraja. Powołuje się przy tym, a jakże, na swoją w tej materii wiedzę, niestety związany jest ściśle tajną państwową tajemnicą 😉
  To zdaje się jutro Antek ma ostatecznie rozwiązać WSI i ujawnić co wie. Może być ciekawie… tzw. ‚prawicowa blogosfera’ nawołuje by nie brać jeńców 😉

 11. Ja tam bym na nich lachy jeszcze nie kładł. Problem w tym, że dla pis brothers ludzie to w większości banda debili, którą można dowolnie sterować. Tak więc zdognie z ta wizją: najpierw urabiało nam mózgi WSI, to teraz oni nas przed tym, z iście rewolucyjnym zapałem, obronią. Bliźniacy jakich znaliśmy to pyskujące nygusy bez żadnych możliwości, ale teraz mamy dwóch facetów z potężną władzą w ręku. Oby tylko ich nadtroskliwość nie doprowadziła ich w miejsca, z których trudno będzie zawrócić.

 12. Nigdzie nie dojadą imho. Trzeba budżet podpisać, a sami tego nie zrobią.

  Problem w tym ze potem wrócą do nory, i będą z niej smierdzieć politycznie przez następne 20 lat.

 13. Mam nadzieję, że PiS będzie się po tej równi staczać ruchem jednostajnie przyśpieszonym i bez większego tarcia.

 14. 14 ela

  szukałam czegoś na fizykę, ale cóż, zawiodłam się


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: