Warszawa płonie

06Paźdź06

Uwaga, wchodzimy na wizję, wszyscy gotowi ?
– Dzień dobry, zapraszam na fakty. Jest 14 października. Justyna Pohanke.
leci czołówka….

– Witam Państwa serdecznie. Mam nadzieje, że wszystko pójdzie dobrze, bo nadajemy z prowizorycznego studia, które znajduje się poza Warszawą. Jak Państwo wiedzą, nasze warszawskie studio zostało spalone przez tłum zwolenników PiS oraz LPR w nocy z soboty na niedzielę 8 października. Na szczęście obyło się bez ofiar.
– Jako, że mija już prawie tydzień od pamiętnego 7 października pora na małe przypomnienie wydarzeń jakie wstrząsnęły naszym krajem – Justyna patrzy w kamerę. Przykłada rękę do ucha. Chwila skupienia – Tak, tak. Przepraszam Państwa, mamy małe problemy techniczne. Już emitujemy materiał.

– Jak Państwo widzą, Młodzież Wszechpolska zaatakowała pokojowo nastawioną demonstrację PO. Doszło do prawdziwych walk ulicznych. Policja dopiero nad ranem częściowo zaprowadziła porządek. Część uzbrojonych bojówek MW zabarykadowała się w Pałacu Kultury.

Materiał pokazuje pałac otoczony ciasno kordonem policji. W tle płoną auta.

– Niedziela 8 października. Z całego kraju nadciągnęły posiłki wrogo nastawionych zwolenników PiS. Podobno na apel wyemitowany w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Jak sądzimy jego autorem jest Jacek Kurski.

W materiale widać nadciągające autobusy pełne uzbrojonych w kije bejsbolowe i inne niebezpieczne narzędzia, ludzi. Nie tylko młodych.

– W niedzielę doszło do jeszcze ostrzejszych walk z siłami porządkowymi oraz przeciwnikami koalicji. Podpalono pałac kultury i nauki. Wysadzono w powietrze dworzec centralny. Warszawa staje się miejscem bratobójczych walk. Są pierwsze ofiary śmiertelne. Szpitale nie nadążają z przyjmowaniem rannych. Mieszkańcy uciekają. Dochodzi do grabieży sklepów.

Materiał pokazuje opustoszałem centrum Warszawy. Walki na ulicach. Następnie zakorkowane drogi wylotowe.

– Siły porządkowe próbują bez większego skutku zaprowadzić porządek. Premier wygłasza przemówienie w którym winnych wskazuje prowydyrów z PO. Powoduje tym samym wybuch w całym kraju, niespotykanego dotąd gniewu.Ludzie wychodzą na ulice innych miast.
Materiał pokazuje autobusy, które policja spróbuje bezskutecznie zatrzymać na rogatkach Warszawy. Następnie migawki z Gdańska, Krakowa, Poznania.

– Poniedziałek. W stronę warszawy ciągną naprędce zorganizowane grupy przeciwników koalicji. Tym razem uzbrojone. Płoną gmachy rządowe. Nie wiadomo kto je podpalił. Jest podejrzenie, że to dzieło prowokatorów związanych z PiS.

Ciąg dalszy nastąpi jutro albo nie 😉

Reklamy


12 Responses to “Warszawa płonie”

 1. 1 gec

  byle nie doszli do lotniska ani na Prage… hehe

 2. stawiam na 2:1 dla PiS-u w derbach warszawy.

 3. Ja również, PO wydaje się bez szans, zwłaszcza ze robi wszystko, by odstraszyć potencjalnych sojuszników…

 4. 4 tuje

  A po cóż łysakowski tak omownie? Kawę na ławę trzeba wyłożyć i zacytować pana z Platformy Obywatelskiej:

  http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=8&news_id=100660&layout=0&forum_id=7258&page=text

  ################################################
  [ŻW] Kłopotliwi goście PO

  Wielu lewicowców i homoseksualistów wybiera się na sobotnią manifestację antyrządową PO. Organizatorzy są mocno zaniepokojeni.
  – Nie ma żadnej wspólnej demonstracji z SLD. Nie będziemy nikogo wyrzucać, natomiast nie wyobrażam sobie, żeby przyszła pani Senyszyn albo pan Biedroń. Na pewno nie życzymy sobie też lesbijek ani pań z biczem – powiedział wczoraj ŻW sen. Stefan Niesiołowski z Platformy.

  Może dojść do kłopotliwych sytuacji, gdyż na plac Piłsudskiego ze swoimi flagami wybierają się liczni lewicowcy. Na manifestację szykuje się też sporo homoseksualistów. – Masa gejów i lesbijek popiera przecież PO – usłyszeliśmy od działacza gejowskiego Krystiana Legierskiego.

  Co na to PO? Niesiołowski zapowiada, że „jeżeli przyjdzie jakiś homoseksualista, to na pewno nie będzie szedł w pierwszym szeregu, ani w jakimś widocznym miejscu, koło Tuska”. – Nie możemy takiego kogoś wyrzucić, ale, jeżeli zacznie wznosić swoje homoseksualne postulaty, zostanie wyprowadzony – zapowiada.
  ################################################

  To i ja nie pójdę…

 5. 5 Przyczynek

  Po raz któryś już zadowolonym, że w Warszawie nie mieszkam, chocia tak lubę ją….
  A Marcinkiewicz możliwe,że w stopę sobie strzelił wydając tyle zezwoleń…

 6. PO przegra tą rozgrywkę. I tym razem kaczory im dowalą.

  Obserwowanie tego jest niesmaczne.

 7. Zaczyna się nowa cywilzacja.Ciemniaków!!!

 8. Marek Jastrząb zwany tu Owsianko,
  kandydat na Radnego w Bydgoszczy
  (dzielnica KAPUŚCISKA)
  Komitet Wyborczy Wyborców Jana Rulewskiego
  zaproszenie do odwiedzin i ewentualnego głosowania na mnie
  http://owsianko.blog.onet.pl/
  Pozdrawiam
  Marek Jastrząb
  6 października 2006

 9. 9 Sympatyk

  Wojtek, dobrze się czujesz?

  Azraelk >> Jutro po 20. Teatr Komedia… pytaj w barze o Sławka….
  Może być Magda lub Kasia…pytaj o mnie.

  Może będę żył… po tej nawale :))))))

  Sławek

 10. 10 siteczko

  A ja w ostatniej chwili musiałam zrezygnować z pójścia na demonstrację. ;( Wieczorem czytałam książkę u siebie w pokoju, zasnęłam z głową widocznie jakoś dziwnie ułożoną… Mam chyba naciągnięte jakieś ścięgno i strasznie mnie boli szyja i bark. Praktycznie nie ma pozycji, w której by mnie nie bolało, więc maszerowanie wykluczone. Czekam, aż przynajmniej pyralgina zacznie działać, bo nawet jak siedzę prawie nieruchomo przy kompie, to boli…

 11. 11 Ti B

  To już nie jest IV Rp, to już IV wymiar Oo’

 12. Coś mi mówi, że Razer też znalazłby się w dzienniku, jako symbol sprzeciwu wobec demonstracji PiSd i LPRowców. Razer pokazujący demonstrantom środkowy palec – to mogłoby być kultowe zdjęcie. I jest, tylko że w mojej prywatnej kolekcji.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: