Kraj prawa i sprawiedliwości

20Czer07

Obywatelki i obywatele!

Wczoraj w Warszawie, elementy reakcyjne chciały przejąć władzę na budynkami rządowymi. Przebrani za pielęgniarki, zwolennicy III RP dokonali licznych aktów wandalizmu. Ucierpiało wielu funkcjonariuszy policji. Zniszczono mienie państwowe i prywatne.

Według ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, za antypaństwowymi wybrykami stali podżegacze z Niemiec, którym zależy na osłabieniu rządu polskiego przed szczytem w Brukseli. Wspomagani oni byli przez rodzimych łże-liberałów powiązanych z PO.

Trzeba powiedzieć: dość! Trzeba zapobiec, zagrodzić drogę konfrontacji, którą zapowiedzieli otwarcie przywódcy PO.

Nie wolno, nie mamy prawa dopuścić, aby wspomniane demonstracje stały się iskrą, od której zapłonąć może cały kraj. Instynkt samozachowawczy narodu musi dojść do głosu. Awanturnikom trzeba skrępować ręce, zanim wtrącą ojczyznę w otchłań bratobójczej walki.

Niniejszym, po konsultacji z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, zdecydowałem się na użycie środków specjalnych. Od dnia dzisiejszego, zgodnie z przepisami ustawy o stanie wyjątkowym, wszelkie protesty będą traktowane z najwyższą surowością. Dotyczy to zwłaszcza służby zdrowia, której ośrodki zostają z dniem dzisiejszym zmilitaryzowane.

Obywatelki i obywatele!

Nasz kraj był, jest i będzie krajem prawa i sprawiedliwości!
Rękę, która porwała się na demokratycznie wybraną władzę, odrąbiemy bez litości!

Reklamy


31 Responses to “Kraj prawa i sprawiedliwości”

 1. Warcholstwo obywatelskie nie będzie się szerzyć w naszym demokratycznym państwie, a wszelakie Fraglesy niepokorne i inne im podobne wychrzyciele zostaną surowo ukarane!!

  Tak nam dopomóż Brat nasz rezydent i posłanka moja Szczypińska, która mnie naprawdę rozumie!

 2. 2 lynks

  hehe, napisałbym coś złośliwego ale muszę iść zabezpieczać okna bo ponoć górnicy na odsiecz już jada 😀

 3. 3 Uciekinier z Kaczolandu

  Pisze pierwszy raz, gratuluje zdolnosci satyrycznych, ale dzisiaj szlak mnie trafil jak dowiedzialam sie o akcji kaczek: czolgiem na fartuch. Tylko szkoda, ze mohery i inny ciemny ludek pochwali dzialania rzadu, bo cala ta rydzykowa brac nienawidzi lekarzy, pielegniarek i wogole wszystkich z IQ powyzej 80. Ps.w Polsce tez pracowalam w szpitalu, ale moja cierpliwosc sie skonczyla i jestem teraz na wyspie i mysle ze wiekszosc personelu medycznego tez wyjedzie. I NIECH MOCHERY LECZA SIE SAME

 4. 4 Flogiston

  >> Uciekinier
  słusznie, też uważam, że Mohery powinny leczyć się same! Ale co z ludźmi?

 5. Inni ludzie beda musieli wybrac normalny rzad albo wyjechac. Lekarze i tak maja ograniczenia w przeszczepach, badaniach prenatalnych itp

 6. 😀
  Dobrrre!
  Ale tu tymczasem rzeczywistość przerasta satyrę.
  Akcja:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4238001.html?skad=rss
  I Reakcja:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4238735.html?skad=rss
  Co za tempo 😯
  Pozdrawiam
  Radecki

 7. 7 Luciano

  Mam nadzieje ze pierwsze pytanie pielegniarki do pacjeta Mohera bedzie : na kogo glosowales?
  Na obecna koalicje.
  Na to pielgniarka do salowej: Dla tego pacjeta podwojna lewatywe prosze.
  A przedstawiciele wladzy na samym wstepie zostana uraczeni taka lewatywa , ze beda wnukom o tym opowiadac. Co daj Boze.

 8. Proponuje leczyc nasz rzad i jego zwolennikow bez znieczulenia. Ponoc cierpienie uszlachetnia.

 9. >> Luciano
  Raczej taką lewatywę, którą nawet ich wnuki poczują, jak tylko się urodzą 😉

 10. Fraglesi, czy ty ten tekst z głowy napisałeś, czy wziąłeś jakieś przemówienie Gomułki i pozamieniałeś słowa?

  Moja osobista prognoza: na tych pielęgniarkach kaczki popłyną, bo tego ciemlny lud nie zdzierży, tak jak nie popłynęły na taśmach Beger, bo ciemny lud miał to gdzieś.

 11. >skubi.Obys mial racje.Pozdrowienia

 12. 12 koloratura1

  Bardzo, bardzo bym chciała, żeby Skubi miał rację, ale obawiam się, że jednak ciemny lud to, niestety, zdzierży…

 13. 13 Hexe

  Czekałam na to słynne zdanie o „odrąbywaniu rąk”. Po prostu idealnie tam pasuje. A wypowiedź Edgara Perona o „pistolecie strajkowym” to już klasyka teksów Kiszczaka, Kociołka, Cyrankiewicza, Jaruzelskiego. Oj Fraglesi – ale czasów dozyliśmy

 14. 14 wojtek

  podwójna lewatywa i aspiryna, jak w Szwejku.

 15. 15 Qba

  Kaczyński: To jak towarzyszki i towarzysze pomożecie?
  Ciemny lud (który podobno miał to kupić): Spieprzaj dziadu!!!
  Fraglesi, też bym chciał aby słowa, które napisałeś u Pawła Wrońskiego stały sie ciałem.
  Czas spuścić tych marnych karierowiczów jak g… w klozecie.

 16. Kolatura masz racje ciemny lud zdierzy, a pewnie i pochwali, ale moze spiace krolewny sie obudza. W nich jedyna nadzieja. Jak pojda do urn to po kaczkach, w koncu to ponad 50%.

 17. 17 Hexe

  wiem, że to nie na temat (bo dotyczy pierwiastka), ale poniższy tekst (ostatnie zdanie) powalił mnie na kolana. Całość tu:
  http://wiadomosci.onet.pl/1557873,12,item.html

  A to fragment:
  „…Gyurcsany zdecydowanie odrzucił powoływanie się przez Polskę na ofiary wojenne przy uzasadnianiu jej żądań. Jego zdaniem, Polska w żadnym razie nie powinna stwarzać wrażenia, że chodzi jej o „historyczne odszkodowanie”.
  Ta wypowiedź węgierskiego premiera była nawiązaniem do wtorkowej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który w „Sygnałach Dnia” mówił, że gdyby nie druga wojna światowa, Polska byłaby dziś krajem 66- milionowym.”

 18. 18 Qba

  @Hexe.
  Nie przejmuj się po prostu Kaczyński odjeżdża w swoim stylu.
  W ostatni dzień urzędowania w URM nie zdziwiłbym się, gdyby wyprowadzili go panowie w białych fartuchach.

 19. 19 salamandra

  @Hexe
  nie chce zeby to zabrzmialo tak, że niby nie mam szacunku dla poleglych w czasie II wojny swiatowej, ale te odwolania Jaroslawa sa poprostu smieszne, Niemcy komentuja to dokladnie w taki sposob, ze Polska wymyslila sobie kolejna mozliwosc na uzyskanie owych „odszkodowan” i ze to sie nigdy nie skonczy, zawsze bedzie wyciagac reke po jeszcze, bo cierpiala przed 50, 60, 70, 80 itede laty…
  a poslugiwanie sie w co poważniejszych dyskusjach przykladem martylologii polskiej jakos niesmaczne mi sie wydaje (i swiadczy też o braku argumentow na poparcie swoich tez…)

 20. 20 tleszkowicz

  Niezłe niezłe, chociaż brakuje tutaj kultowego, gomułkowskiego „Tuwarzysze! Ubywatele!” 😛

 21. Fragles tekst jest dobry tylko pomyliłeś trochę obrazek trzeba było wystylizować kaczyńskiego na Jaruzelskiego albo na Cyrankiewicza lub Gomułkę po 1968 roku i 1970 a to jest chyba z 1956 roku.

 22. Hehehe, tekstu nawet nie czytam. Obrazek bardzo zabawny, no na prawdę można umrzeć ze śmiechu. Ludzie Twojego pokroju są zabawni w swoim pędzie do ośmieszania rządzących, których wybrali. Mam nadzieję, iż wkrótce ktoś Cię posądzi za obrazę prezydenta (premiera ;)), wlepią Ci zawias i grzywnę i w ten sposób usadzą kolejną szczekaczkę, która NIC nie wnosi, tylko psuje krew.

 23. 23 Flogiston

  Właśnie, podobno, już są pierwsze precedensy zamykania ludzi za zbyt śmiałe teksty w internecie. Mój znajomy mi to przed chwilą powiedział cytując jakieś coś z Urbana (czyżby szmatławca NIE)?
  Powiedział mi to, po czym zadzwonił mój telefon, więc znajomy wyszedł i nie poznałem szczegółów.

 24. Kaczor uniosl sie na wyzyny swoich mozliwosci, zapomnial chyba jak sam strajkowal (a moze on wtedy siedzial z mama?), i ze tez roznymi metodami chcial „rozmawiac” z wladza, a teraz udaje ze to maz stanu i nie bedzie z „takimi” ludzmi rozmawial. Ech..

 25. 25 Qba

  @Kuba
  Czyją krew?
  Pielęgniarek, lekarzy, kolejarzy, nauczycieli, a może kogoś jeszcze?
  Każda kolejna ekipa tonęła pod gradem swoich wcześniejszych obietnic, ale warto pamiętać, która robiła to jako ostatnia.
  Nikt już nie musi czytać, słuchać, oglądać czegoś o tym rządzie, bo każdy doświadcza na własnej skórze „solidarnego państwa”, które mam wrażenie jest solidarne co najwyżej wobec pana Gwiazdy i jemu podobnych.
  Pretorianie Kaczyńskiego na każdy argument swoich polemistów odpowiadali do niedawna, że przecież mamy fantastyczną koniunkturę, wzrost gospodarczy po prostu Polska mlekiem i miodem płynie za Kaczyńskich. Też mi się tak wydaje tyle, że dotyczy to ludzi Leppera i Giertycha, kadr Jasińskiego i innych stołków z nominacji partyjnej.
  A ciemny lud?
  No coż niech sobie poczeka cierpliwie, może za rok, dwa…(?)
  Ale okazało się, że ciemny lud nie chce czekać. I dobrze, bo kto jak nie PiS rozbudził populistyczną gadką z 2005 i późniejszą nadzieje przede wszystkim pracowników budżetówki.
  Pewnie, że ten protest może mieć na końcu konsekwencje polityczne, ale najbardziej powinna mieć to na uwadze przyszła władza.
  Każda kolejna ekipa potykała się, traciła społeczne poparcie w wypadku jakiś zdarzeń, zawiedzionych nadziei, afer itp.
  PiS i spółka zrobią to najbardziej groteskowo potykając się o własne nogi.

 26. 26 piotr

  @Kuba- ja nie lubię czytać Rzepy, więc jej nie kupuję i nie czytam; nie lubisz czytać Fraglesiego to nie, załóż sobie blokadę na ten adres i wszystkiego najlepszego, no chyba, że jesteś masochistą

 27. @Qba
  Smutne to. Przecież nie chodzi o wielki bal groteskowy, wspaniałe przedstawienie. Każdy upadający rząd podkopuje kraj.
  Widzieliście ostatni spot PO? Nie jest populistyczny? Porównywanie prezesa i nauczycielki. Śmiechu warte. Próbują trafić w elektorat PiS, ośmieszając się przed własnym.
  Nie ma co się spodziewać cudów po przyszłych wyborach. Jak dla mnie wybór się skończył, każda z wiodących partii kiedyś rządziła i żadna się nie PoPiSała.

 28. @ Piotr
  Po pierwsze co to jest Rzepa?
  Po drugie odpowiem: bujaj się.

 29. 29 Qba

  @Kuba
  Cóż przykro, mi jeśli nie głosujesz, bo to jest jak dotąd najmocniejszy nasz argument przeciwko pazerności, głupocie i niekompetencji rządzącego nami OGÓŁOWI posłów.
  Jak najmniejsza frekwencja wyborcza, to paliwo dla generacji BMW-Biernych, Miernych ale Wiernych.
  Ja nie takiego kraju oczekuję. Kraju nepotyków, partyjniaków, agenciarzy wraz z rodzinami. Nie oczekuję władzy mającej poparcie 10% ogółu, a sądząc po obecnej sytuacji to jeszcze mniejsze. Nie oczekuję „dyktatu ciemniaków”, naginaczy i omijaczy prawa.
  Oczekuję mądrego i racjonalnego wyborcy, nowych inicjatyw oddolnych, ciekawych pomysłów na ten kraj, bo tak naprawdę to tylko takie działania mogą pokazać panom z Wiejskiej, że nie ma ludzi niezastapionych.

 30. 30 Obeliks

  Jaroslaw! Jaroslaw!

 31. @Qba
  Oczekujesz nowych inicjatyw i pomysłów na ten kraj. Widzisz, nie jesteś osamotniony w tym oczekiwaniu. Niestety jakoś żadna grupa nowych, czystych fachowców nie może się przebić. Powiedz, jaki widzisz wybór na chwilę obecną?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: