Dzielnicowy

20Wrz07

Kopałem właśnie ziemniaki gdy zza płotu rozległo się wołanie.
– Panie! podejdź pan do płota!
– O pan Dzielnicowy! – ucieszyłem się, bo był z niego w gruncie rzeczy ludzki gość – Dawno żeśmy się nie widzieli.

Otworzyłem bramę. Nie było widać jego sfatygowanego poldka. Przyszedł pieszo od strony lasu?

– Nie każą, to nie przychodzę – odparł – zresztą ma pan tego młodego…
– Prokuratora pierwszego kontaktu? – domyśliłem się
– Taaa – potwierdził i dwuznacznie splunął – młode wilki, ich mać

Zaproponowałem coś do picia. Odmówił. Usiedliśmy na ławce pod brzozą. Zdjął czapkę, odłożył ostrożnie. Wyjął wymiętoloną paczkę tanich, popularnych papierosów.

– Zapalisz pan? – spytał
– W życiu! – odparłem z uśmiechem
– Nie umiem rzucić – westchnął ciężko i zaciągnął się dymem.

Prawie jesienne słońce stało dość nisko. Od pól pachniało obornikiem. Z brzozy sypały się na nas złote liście. Ciepło.

– Jesień – powiedział po chwili milczenia – taki piękny ogród był a teraz wszędzie ziemniaki
– Będzie co jeść w zimie
– Świń czy kur nie chcesz pan hodować? – powiedział a ja próbowałem się domyślić po co przylazł
– A czym je będę karmić? – odpowiedziałem pytaniem
– To się narobiło… – rzucił i strzepnął popiół – Widzisz pan, ja to kiedyś im wierzyłem, temu Ziobru i Kaczkom…. – zawiesił głos patrząc na moją reakcję
– Wygrali wybory w 2007 i zrobili porządek – odparłem dyplomatycznie
– Porządek k*… ich mać – znowu splunął – nachapali się jak świnie a zwykłym ludziom żyje się jeszcze gorzej niż za komuny
– Z Unii nas wywalili – dopowiedziałem
– Tyle kasy panie poszło w pi* i Euro nie było – westchnął ciężko – Co drugi w tym PiSie to były komuch….ech

Ale wzięło mu się na szczerość. Czekałem tylko aż wyjawi cel swojej wizyty.

– Mam do pana prośbę – powiedział i spojrzał mi głęboko w oczy – tak między nami, dobrze?
– Oczywiście – przytaknąłem
– Córkę mam w Irlandii – powiedział cicho – Wieści od niej nie ma, od dawna. Od znajomych wiem, że pisuje ale listy nie dochodzą
– Cenzura…
– Taa – machnął zniechęcony ręką – chciałem jechać ale sk* paszportu nie dali. Pomyślałem więc, że pana poproszę bo pan masz ten Inter.. no… internat.. nie Internet…
– Mam, bo do pracy potrzebuje
– Wiem, wiem, no więc napisaliśmy z żoną list – wyjął złożoną pieczołowicie kartę – o tu jej adres. Wyślesz pan? Bardzo będę zobowiązany.
– Nie ma problemu

Pogadaliśmy jeszcze chwilę. Pożegnał się grzecznie i zgarbiony poczłapał w stronę lasu.

Poprzedni odcinek79 Responses to “Dzielnicowy”

 1. 1 Voltaire

  Myślałem, że może będzie coś zainspirowane przesłuchaniami działaczy PO. A tu nic… Chyba zacznę plakaty Platformie rozwieszać, tak dla prowokacji.

 2. Fragles zaczyna wpadać w depresję jesienną…
  Help!

 3. 3 mamal

  aż łezka w oku zakręciła na myśl, że tak też może być…
  a może jednak się uda – Włosi z natury leniwi, a jednak udało im się zebrać razem:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4504041.html
  Fraglesi, w Tobie nasza nadzieja!

 4. 4 Flogiston

  No tak, a wkrótce to Internet też zablokują, nie tylko listy papierowe i co wtedy zrobimy?

  Już wiem, skoro nie dorośliśmy do demokracji i nie bardzo nam się chce iść na wybory, bo podobno znowu nie ma na kogo głosować, więc – przyjdzie odkopać samopały, przygotować butelki z benzyną, no i co? Szable w dłoń!! Wania ze wschodu tym razem chyba nie przyjdzie bolszewikom z odsieczą?

  Wszyscy już nas ostrzegają przed kaczyzmem, wszyscy już nas zachęcają do tego, żeby pójść i głosować mądrze, a my ciągle: bee, nie ma na kogo głosować; Eee, nie będziemy wybierać mniejszego zła, Aaa, co tam, mój jeden głos niewiele znaczy. I tak w kółko. Cholera, jeszcze pół roku temu, wydawało się, że wszyscy marzą tylko o tym, żeby pójść na wybory i w urnie wyborczej pokazać ptactwu, gdzie jego miejsce!! Aż tu masz babo placek, znowu niemal wszystkim wlazły muchy do nosa i prawie nikt nie chce wiedzieć, gdzie jest nas wspólny wróg. Wrogiem jest ten, kogo popiera siedziba szatana z Torunia!!! A ponieważ ostatnio żebracze radio rządowe obiecało nikogo nie popierać, to przypomnę, że rosyjski agent, niejaki Rydzyk, silnie współpracuje z sektą PISjanistyczną.

 5. 5 jabadaba

  @mamal,
  jeden cytat z tego artykułu, do przemyślenia dla tych, którzy wierzą, że Jarek zrobi porządek:
  „Berlusconi, który na gruzach chadecji w kilka miesięcy dzięki swoim mediom i populistycznym hasłom zbudował nowy ruch polityczny i zdobył władzę. – Berlusconi był nadzieją, ale podczas jego rządów Włosi zobaczyli, że stał się takim samym cynicznym, skorumpowanym politykiem jak ci, od których miał ich zbawić”
  ku przestrodze, dla naiwnych

 6. Flogiston, święte słowa — ja też obserwuję w swoim rewirze takie samo nastawienie do głosowania.
  Ludzie nie rozumieją tego, że jeśli oni nie pójdą zaglosować, to na 100% wybory wygrają pomioty Rydzyka, ponieważ on ich zmobilizuje do marszu na lokale wyborcze, aby pokazać że nikt nie jest w stanie mu podskoczyć.

  Za stwierdzenia: „.. eee, nie ma na kogo głosować, chyba w ogóle nie pójde…” powinno się walić w pysk i wylewać kubeł zimnej wody na łeb — gwoli otrzeźwienia rozsądku!

 7. uproszczę wszystko do absurdu – duża frekwencja zalatwi Kaczki
  to nie jest depresja kornett to calkiem możliwe jeśli PiS wygra wybory

 8. 8 grzesiek

  ziemniaki, słońce, obornik
  co za sielanka 😉

 9. 9 uciekinier

  Z PIS jak z nowotworem, chemioterapia i radioterapia szkodza, ale duzo gorszy jest sam nowotwor. Zacznijmy sie leczyc

 10. 10 Ponteus

  @Uciekinier

  Byle bez „cel uświęca środki” (choć ta zasada na pewno nęci każdego – snajper gdzieś na dachu albo bomba pod czymś 😉 ).

 11. 11 uciekinier

  nie nie, to tylko odpowiedz dla tych ze nie ma na kogo glosowac

 12. Końcowka komentarza Marka Nowakowskiego z jego blogu:
  „Od jakiegoś czasu sądziłem, że po przezwyciężeniu podziału na komunistów i solidarnościowców dzięki utopieniu SLD przez Laszka Millera zdołamy nareszcie mieć normalną debatę polityczną i konflikt racji. Mamy wyborczy spektakl z układem w roli głównej w wykonaniu PiS i jakieś żałosne pomruki PO udającej że jej nie ma. Zamiast pluszaka sprzed dwóch lat z lodówki będą wypadały kajdanki. Może tak musi być, ale mnie ta żenada nie bawi. I nie bawi chyba nikogo z przyjaciół Polski za granicą. Braciom Kaczyńskim udało się doprowadzic do wyboru pomiędzy państwem „miękkim” a państwem opresywnym i nieobliczalnym. Efektem jest powszechne dość uznanie racjonalności wyboru tych którzy nie wybrali ani PiS ani PO tylko Londyn albo Dublin. Smutne.

  A tarcza, Amerykanie, Rosjanie? Kto by się nimi przejmował. Ogłosiliśmy przecie, że chłop polski będzie naszym priorytetem. Dopłata i KRUS to nasza strategia. A wprowadzi ją w życie minister Karski – nadzieja PRON-u i pani Fotyga ze swoim dance macabre. Wkrótce część wyborców wyjedzie, mohery zostaną, a jedynym (bo tylu nam UE zostawi) polskim eurodeputowanym będzie Michał Kamiński w nagrodę za kolejną zwycięską kampanię.”

  — Fragles ma racje: ziemniaki, słońce, obornik.
  Czysta polska rzeczywistość.

 13. 13 jabadaba

  Raczej obornikiem waniajet, dwa kartofle ciągle na widoku, a słoneczko gdzieś wysoko na niebie.

 14. 14 monsterek

  @marek
  „uproszczę wszystko do absurdu – duża frekwencja zalatwi Kaczki”
  Duża frekwencja zwiększy zwycięstwo PiSu. Wystarczy pogadać z socjologami…albo rozejrzeć się wokół siebie (w promieniu o długości 100km).

  Porzućcie wszelką nadzieję, wy co tu mieszkacie.

  p.s. w sumie powinienem zmienić ksywę z monsterka na diabełka 😉

 15. monsterek, a kysz do piekiełka! 😉

 16. 16 Ponteus

  Nadzieją na sporą przegraną pisu mogłoby być jedynie umożliwienie głosowania przez internet, to zwiększyłoby frekwencję ale wśród ludzi (średnio) lepiej wykształconych.

 17. 17 Flogiston

  A gdyby tak zaangażować jakąś pomoc tym, którzy mają określone obiektywne/nieobiektywne przeszkody w dotarciu do lokalu? Brakuje mu pieniędzy, żeby pobrać zaświadczenie o stałym meldunku w innym mieście – dać mu na bilet w 2 strony. Opiekuje się kimś, więc nie może opuścić tymczasowego miejsca zamieszkania, pomóc mu, aby mógł poprzemieszczać się i zagłosować. Jest ktoś niesprawny – zawieźć go do lokalu wyborczego, itd itp.

  Jeśli są tu jacyś wykładowcy uczelni – pomóżcie studentom, aby oni też wzięli udział w głosowaniu. To samo dotyczy dowódców żołnierzy, którym trzeba pomóc, aby mogli opuścić miejsce „przymusowego” pobytu i pójść zagłosować. Jeśli ktoś jest na jakimś całodobowym dyżurze – warto pomyśleć, jak go podmienić lub zastąpić, żeby też mógł zagłosować. Czego jeszcze nie uwzględniłem?

  Proszę śmiało dopisywać …

 18. 18 jiima

  @flogiston

  A co jeśli ci którym pomożemy zagłosują na PiS? 😛

 19. 19 jiima

  @all

  Poprzednie to była tylko drobna złośliwość, niestety jestem starym, mściwym, zgorzkniałym zgredem, co ja na to poradzę. Na szczęście jestem również obdarzony IQ conajmniej w granicach normy, więc na PiS nie głosuję 🙂

  A tak poza tym, to inicjatywa szlachetna. Niestety, większość ludzi nie głosujących nie idzie nie dlatego że nie może (teoria zakłada, że ww. instytucje, zwłaszcza szpitale / elektrownie/ jednostki wojskowe/inne działające w niedzielę) *muszą* umożliwić głosowanie. Większość nie głosuje bo:
  – nie chce
  – nie chce im się
  – uważają że nie ma to sensu (z różnych powodów)
  – szkoda im czasu
  – i tak wygra PiS
  itp…
  Co na to można poradzić?

 20. 20 monsterek

  Dziś wieczorem odwiedza mnie ciotka (docent na UJ), która ma zamiar głosować w najbliższych wyborach na PiS. Czy moglibyście podać kilka argumentów dla których nie powinna głosować na tą partię?
  Konkrety. Żadnych: „zamach na demokrację”, „nieudolne rządy”, „pośmiewisko w UE”, „oszczerstwa”, „kłamstwa” itp. Jeśli zarzucacie kłamstwo – to proszę o konkretny przykład.
  Ze zdziwieniem stwierdzam, że nie jestem w stanie podać konkretnych zarzutów pod adresem PiSu. Czyżbym padł ofiarą „złych” mediów? Pomóżcie!

 21. 21 monsterek

  @Ponteus

  10% wyborców

 22. „Nadzieją na sporą przegraną pisu mogłoby być jedynie umożliwienie głosowania przez internet, to zwiększyłoby frekwencję ale wśród ludzi (średnio) lepiej wykształconych.”

  to by stworzylo wielkie pole do naduzyc. zreszta pewnie prokom wygralby przetarg na software i mielibysmy drugi „sukces” informatyczny na miare zus-u :]

 23. 23 Flogiston

  @yoshi314

  Albo firma jeszcze bliższa sercu Braci, np. Telegraf lub Srebrna_media. No bo Krause to tylko zaprzyjaźniony kumpel Mniej Ważnego Brata.

 24. 24 Flogiston

  @monsterek
  Już Ci podawaliśmy różna argumenty, prosiłem, żebyś zajrzał do Muzeum IV RP. Muzeum IV RP owszem ma humorystyczną formę, ale jeżeli zdołasz przebrnąć przez wstępy (różnych eksponatów), to tam głębiej, jest sporo informacji, których poszukujesz. Tylko trzeba je umiejętnie czytać, prawie tak, jak przy słuchaniu i oglądaniu „Szkła Kontaktowego”.

  A poza tym, jeśli ktoś jest docentem, to wiedz, że ta osoba jest przekonana o swojej nieomylności (to taka choroba zawodowa nauczycieli). I Ty możesz dostarczyć nawet miliona argumentów, a i tak nie przekonasz. A weź przy okazji pod uwagę i to, że wyznawcy sekty PISjanistycznej są fanatykami i oni wiedzą, że Białe jest Czarne, a Czarne jest Białe i że nie może być inaczej!! Szkoda czasu, tym bardziej, że jak sam piszesz, argumentów z własnych przemyśleń i obserwacji nie masz.

 25. 25 J.S.

  Głosując na PO głosujemy na PiSPO po wyborach . Czy to będzie jakaś różnica ?

 26. 26 Arakiel

  Coś w tym opowiadaniu jest… :/ strach.

 27. 27 Flogiston

  Ja sam też wpadłem w pułapkę błędnego rozumowania. Założyłem błędny scenariusz, że Po po wygranych/niewygranych wyborach zawrze koalicję z sektą PISjanistyczną. Więc nie chcąc przyczynić się do powstania takiej koalicji – ze smutkiem, ale zamierzałem głosować na LID (bo ci to na pewno nie będą wsółpracować z z pisielcem i do tego będą zmuszeni owocnie dla Polski współpracować z PO). Ale teraz, po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, jednak wrócę do poprzedniego pomysłu głosowania na Platformę. Bo PO może zebrać tyle głosów, że im wystarczy już tylko PSL, aby mieć wspólnie wymagane 50%. Od wielu już lat skupiam uwagę na wynikach sondażowych PSL i porównuję z rzeczywistymi i widzę, że sondaże zawsze tę partię niedoszacowują! Proszę zwrócić na to uwagę i w tych wyborach! (PSL może mieć nawet ponad 10%!!). Poza tym, to LID na pewno nie będzie aż tak dużym szkodnikiem, jak partia zwana żartobliwie „prawo i sprawiedliwość”. Platforma chyba raczej na pewno nie wejdzie w koalicję z „prawie sprawiedliwością”.

 28. 28 jabadaba

  „Platforma chyba raczej na pewno nie wejdzie w koalicję z “prawie sprawiedliwością”.”
  No chyba, ze łącznikiem byłby premier z Krakowa, ale jest to niespecjalnie realne bo Jarosław K. nie będzie premierem gdy jego brat jest prezydentem, ale jak wiadomo białe jest czarne, a czarne jest białe.

 29. 29 wlodek_p

  Witam.
  Czytam od dawna, ale pierwszy raz się wypowiadam.
  Ostrożnie z czarnym i białym.
  Wszak czerń to najciemniejszy odcień bieli.
  Pozdrawiam.
  Czekam na następne teksty z niecierpliwością.
  Włodek P.

 30. 30 uciekinier

  Jaki jest Tusk taki jest ale napewno on MYSLI i chyba wie ze koalicja z PIS, to samospalenie. Moze i z niego koszmarnie niemedlialna d…,ale to inteligenty czlowiek i nie dopusci do samobojstwa politycznego. Program gospodarczy PO i PIS jest zupelnie inny, programowo PO blizsze jest Lidowi. Teraz po podejciu Jana Marii to koalicja jest calkiem mozliwa. Ja i tak glosuje na Lid, na wypadek gdyby w Platformie odezwaly sie tendencje samobojcze.

 31. 31 Flogiston

  @uciekinier
  No widzisz, ja podobnie myślałem, ale teraz zmieniam zdanie, raczej trzeba głosować na Platformę niż LID, choć ta koalicja jest najsensowniejsza ze wszystkich możliwych. Na wszelki wypadek wejdź na stronę SKUBIEGO, wydaje się, że on ma rację. A on uważa, choć nie robi tego natrętnie, że w obecnej sytuacji lepszego wyboru niż PO nie ma. Zobacz, poczytaj tu:
  http://www.skubi.net/kampania.html

 32. 32 uciekinier

  @Flogiston
  Po odejsciu Rokity i Milera jest jakis wybor. Wczesniej to juz chcialam na PSL glosowac. Jest jeszcze czas na decyzje. Portal Skubiego znam, nawet mysle zeby dolaczyc u niego jakas ulotke dla emigrantow np.jak nas Kaczor obrazil itp. Zamierzam tez zmobilizpwac choc kilku Polakow z mojej Shire, nie znam tu osoby, ktora glosowalaby na Pis. Mamy tu polski sklep, pogadam z wlascicielami, moze sie zgodza na plakaty.

 33. 33 jabadaba

  Dobre jest to zdjęcie z „moherowymi” babciami, zaczyna krażyć po necie, widziałem je nawet na forum street racerów. Oficjalnie nie wiem czy mozna je pokazywać, bez zgody tych pań na publikację ich wizerunku? Chyba więc musi być rozpowszechniane nieoficjalnie.
  @uciekinier, jak sądzisz jaka jest zazwyczaj frekwencja na wyspach przy tylko kilku punktach (3?) do głosowania. Cieszę się, że władza Saurona tak daleko nie sięga, ale na pewno z tego powodu nie powstanie ich więcej. Chyba że ktoś ma na to pomysł?

 34. 34 zbigniew

  @jabadaba: z tego co wiem z innego – co prawda – kraju, to zdjęcia zbiorowe nie podlegają tzw. ochronie osobistego wizerunku; i moim zdaniem jest to całkowicie logiczne!!!

 35. @Jabadaba
  Gdzie jest to zdjęcie?

 36. 36 Flogiston

  @moon5
  Twoje ulubione Moherki są tu, kliknij sobie:
  http://www.skubi.net/kampania.html

 37. 37 Flogiston

  @moon5
  … i oczywiście zajrzyj do:
  „{Fotografia „głosuj, albo one zrobią to za Ciebie”}”

 38. @Flogiston
  Nie lubię moherków. Nie wiem dlaczego przyszło Ci to do głowy?

 39. 39 uciekinier

  @jabadaba jak kogokolwiek przekonam to bedzie dobrze, to nie cale 100km do Londynu, wiec nie tak ciezko dojechac.

 40. „Monsterek” powiedział to, co i ja zauważyłam – pogarda dla moherów, nie traktowanie ich jak ludzi, a jak kukły, może przyczynić się do klęski opozycji. Dwuletnia negatywna kampania antyPISowska przeciągnęła na stronę Kaczyńskich wielu nowych zwolenników.

 41. 41 uciekinier

  @moon5 a jak zachowuje sie banda moherow? Rydzyk popieral LPR, moher za LPR, Rydzyk popiera PIS moher za PISem. Jest to banda pelna nienawisci szlak mnie trawie jak slyze, prawdziwy Polak to katolik,”Kościół jest dzierżycielem jedynego powszechnego systemu wartości” – podkreślał dzis Jaroslaw. Gowno prawda, ateisci tez ludzie, nieraz duzo lepsi. Ja moherow nie zamierzam przekonywac, wogule z nimi nie rozmawiam.

 42. @uciekinier
  Szanuję ateistów, którzy nie zwalczają wiary innych ludzi, jeśli ta wiara nie czyni krzywdy innym. Nie jestem ateistką, katoliczką zaś, jak prawie wszyscy, poprzez ochrzczenie i z poszanowania tradycji. Nie praktykuję żadnej religii. Nie wierzę w praktykę religijną.
  Nie boję się moherów, jest ich coraz mniej; praktyka katolicka będzie kiedyś bardziej racjonalna. Nie obrażę się, jeśli „mohery” nazwą mnie antychrystem. To prości ludzie.

 43. 43 uciekinier

  Nie znam ateisty zwalczajacego wierzacych, w druga strone bardzo czesto. Jak premier mowi to co mowi to nie jest w porzadku, panstwo powinno byc swieckie.

 44. 44 uciekinier

  katoliczką zaś, jak prawie wszyscy-moon5 w ktorym swiecie ty zyjesz

 45. Są jednak tacy ateiści. Poniżają, wyśmiewają wierzących, często w złym smaku.
  Premier tylko odwołuje sie do wartości chrześcijańsko-patriotycznych przeciwstawiając je nihilizmowi. Wartości chrześcijańskie mają wymiar uniwersalny – miłość bliźniego, szacunek dla życia.

 46. @moon5
  Moi rodzice nie byli czerwonymi, aktywistami partyjnymi. Jako osoba starsza od Ciebie, byłam wiec ochrzczona. Tak było w tamtych czasach Każdy ochrzczony jest formalnie katolikiem. Ty może i nie jesteś ochrzczona.
  W jakim ja świecie żyję? Normalnym. Tu nie ma zalewu kobiet w chustach na głowach.

 47. 47 uciekinier

  Jestem ochrzczona, mam wszystkie sakramenty i co z tego, nie wierze. To mozliwe i bardzo czeste, taki mam swiatopoglad. Katololicy to nie wszyscy, katolikiem jest ten kto wierzy w Boga i uznaje zasady KK, nie ten kto jest ochrzczony.

 48. 48 uciekinier

  co jest norma dla ciebie, moze byc patologia dla mnie. Napewno dla wielu ludzi patologia jest wplyw RM na rzad.

 49. 49 uciekinier

  ——i jeszcze jedno ja nie mam problemow ze zrozumieniem i wiem, co oznacza slowo jedyny, wiekszosc ludzi inaczej odbiera slowo premiera,

 50. 50 uciekinier

  @moon5 nie wytykaj mi wieku bo nie wies zile mam lat, bo za tym jest to zwyczajnie chamskie

 51. 51 Nonchallance

  @uciekinier

  Naszemu światłemu premierowi po prostu się zapomniało, że system wartości jest starszy niż chrześcijaństwo. A może on zwyczajnie tego nie wie?

 52. Ja wierzę w Boga, ale nie uznaję zasad KK.

 53. @uciekinier
  Nie jest to chamskie. W jednych z Twoich postów dałaś do zrozumienia, że wcale nie tak dawno kończyłaś studia. Dlatego pomyślałam, że możesz być nie ochrzczona. Kiedyś ateizm był mniej rozpowszechniony.

 54. 54 uciekinier

  @nonchalance zaraz sie dowiemy, ze ziemia ma 6 tysiecy lat, jest plaska i czlowiek zyl rowno z dinozaurami, zakaza sekcji zwlok itp.

 55. 55 uciekinier

  Zle wyciagasz wnioski jestem przed tuz przed trzydziestka

 56. 56 Nonchallance

  @uciekinier

  Doprawdy, to przecież nie są żadne rewelacje. Ja czekam aż ogłoszą, że Kaczyńscy są do spółki reinkarnacją Napoleona i Piłsudskiego 😉

 57. @uciekinier
  Przypuszczałam, że taki jest twój wiek, trochę przed lub po trzydziestce. To dla mnie znaczy nie tak dawno 🙂

 58. @Nonchallnce jezeli chodzi o braci to mnie nic nie zdziwi, ciekawe tylko czy Giertych bedzie reinkarnacja dla kasztanki,a Leper Jozefiny

 59. 59 Nonchallance

  @uciekinier

  Wiesz, rzeczywistości jednak nie pokonają żadne nasze spekulacje. Co tam płaska ziemia, co tam dinozaury. Ostatnia sprawa z obserwatorami OBWE to jest dopiero kwiatek. Ciekawe czy nasi kochani rządzący startują w jakimś konkursie głupoty o którym nie raczyli powiadomić społeczeństwa?

 60. @nonchallance masz racje, mnie jeszcze dobily premiera, ze jak wygra opozycja to bedzie stan wojenny. Pewnie kaczory moga chciec wprowadzic stan wojenny jesli przegraja wybory

 61. 61 jabadaba

  @uciekinier i nonchallance
  Zwierzchnikiem sił zbrojnych jest prezydent, więc taka groźba stanu wojennego brzmi głupio, ale realnie.
  Głupota tych ludzi w sprawie OBWE poraziła, że nawet nie chce mi się rozpisywać na ten temat, niedawno obserwowali bodajże Szwajcarię i Kanadę, a pisiaki już mówią o wtrącaniu się w wewnętrzne sprawy, zupełnie jak komunistyczny rząd chiński.
  @moon:”Ja wierzę w Boga, ale nie uznaję zasad KK.”, ale KK to nie kodeks karny chodzi? 😉

  ps. Czekam z utęsknieniem, że na słowa głupie rządzących, ich zwolennicy nie staną za nimi murem twierdząc, że władza jest boska i nieomylna. Że rządzący, nawet jeśli nie będą umieli przeprosić, to chociaż spuszczą głowy i więcej nie będą brnąć w tę głupotę.
  Bo jak tak dalej pójdzie to jak nic zmienia hymn, że Dąbrowski szedł z ziemi polskiej do Wolski.
  ps2. jutro muszę nakupić dużo filmów na dvd, żeby przez miesiąc nie włączać tv i nie słuchać tych bzdet.

 62. 62 amol

  Od dluzszego czasz slizam sie po tym blogu i naczytalem sie juz roznych rzeczy, jednego czego sie tu nie doczytalem
  (nawet w podtekstach), to troski o Polske.
  Ja uwazam, ze najlepsza sprawa dla Polski jest zmiana konstytucji, a ze tylko PIS przebakiwal o jej zmianie, wiec automatycznie jestem zwolennikiem PISu.
  Poniewaz na tym blogu tu, spotkalem sie z taka zaciekla nienawiscie do PISu, postanowilem ten blog zareklamowac na czatach, na ktorych bywam czesto.
  Przy okazji dyskusji wpisuje: przeczytajcie co pisza wyksztauciuchy na swoich blogach i sami zadecydujcie na kogo glosowac (i tu wklejam wasz link).
  Wprawdzie nie jestem wyksztauciuch bo tylko po zawodowce, ale wiem, ze na kazda akcje jest reakcja.
  Skoro wiec na waszym blogu, akcja jest nienawisc do PISu, tak jak na TVN, to moja oczekiwana reakcja, powinien byc glos za PISem.
  Robie to juz od dluzszego czasu i jestem ciekawy jakie bede mial wyniki, podziele sie nimi z wami.
  Mysle sobie tak, ze w przecietnej polskiej rodzinie ktos kto siedzi na komputerze to nalezy do tych bystrzejszych w tej rodzinie.
  Dlatego jak syn albo corka ktorzy klikaja, powiedza w domu, ze glosuja na PIS, to reszta rodziny tez to zrobi, co?

 63. 63 Flogiston

  @Uciekinier
  Kaczory zaczynają trząść dupą, bo rzeczywiście jeśli powstałaby koalicja PO-LiD, to parę wyroków skazujących Trybunał Stanu wysmaży, w tym dla Zio-Berii, dla Wielkiego Brata, no i chyba dla Mniej Ważnego Brata też [(ale tu będzie trochę trudniej, bo potrzebny impiczment, a ten mocno uzależniony jest od składu sejmu, a więc od wyników wyborów)]. To dlatego Wielki Brat tak bardzo boi się o wyniki wyborów!!

 64. 64 Nonchallance

  @amol

  Wiesz co? Przykro mi to stwierdzić ale Twój wpis nie trzyma się kupy. Zmiana konstytucji na jaką? Miano „wykształciuchów” jakim nas obdarzasz to pewnie w Twoim mniemaniu wyraz zrozumieniu i miłości? PiS i troska o Polskę? Jaaaasne. Acha jeśli Ty należysz do tych „bystrzejszych w rodzinie” no to klękajcie narody. Nie ma dla nas ratunku. Ostatnie zdanie w Twoim wpisie to jakieś kuriozum. Wyłącz automatykę i włącz myślenie.

 65. @jabadaba
  Kodeksu Karnego raczej nie łamię 🙂
  Kościół Katolicki zapomniał o człowieku, więc nie uznaję jego „przepisów”. Chyba nigdy nie był to kościół dla człowieka. Zawsze służył umacnianiu władzy, choć nie zawsze była to dobra władza 😦

 66. 66 Nonchallance

  @jabadaba

  No przecież Chiny to wzór dla polityki Kaczyńskich. Nieco umyka im fakt, że jednak Polska to nie Chiny, i gdy przyjdzie co do czego to nikt nie będzie przed nami trząsł portkami tylko dlatego że premier i prezydent otworzą gęby i będą nimi głośno kłapać.

  PS. Ja TV nie oglądam od początku kampanii. Co będę sobie żołądek nadwyrężać? 3 części „Władcy Pierścieni” w 4 płytowych wydaniach czekają aż sobie strzelę powtórkę 😀 Chyba nadszedł czas 😀

 67. 67 Flogiston

  Niestety, jak słyszę, to PISdzielcom najnowsze sondaże przewidują nawet 35%. A to bardzo źle, bo pozostałe partie nie będą miały łącznie 67% (a czasami potrzebne będzie 2/3 głosów przeciwko bolszewickiej partii zwanej żartobliwie „prawo i sprawiedliwość”). To, że nie będą mieli 50%, jest sukcesem, ale tylko częściowym, bo np. do Impiczmentu potrzebne jest aby pozostałe partie miały 67%!

 68. Oswiećcie mnie proszę – czy pójście na wybory i oddanie nieważneo głosu (np, skreślenie wszystkich kandydatów) wpłynie w jakikolwiek sposób na system wyborów.

  Zakładam, ze mamy 80% frekfencję, ale 40% nieważnych głosów — jakie jest prawo wyborcze w tej kwestii?

 69. zapraszam do dyskusji

 70. 70 uciekinier

  @Flogiston niestety historia mi przypomina, ze takie pokraki jak trzesa kuprem, to moga pokazac kly ze strachu przed utrata wladzy:
  -Rosja 1917
  -Wlochy w polowie lat dwudziestych
  -Niemcy1933
  -Hiszpania przed druga wojna

 71. 71 uciekinier

  @nonchallance polecam jeszcze w wersji czytanej:
  -Hobit tam i spowrotem
  -Sylimarion
  -Dzieci hurina
  i reka niewinnej niewiasty pokona krola upiorow Sauron zostanie pokonany. Tylko gdzie ten krol?????

 72. 72 Nonchallance

  @uciekinier

  Wersje czytane to ja przerobiłam już kilka razy ;)Jednak, niczego nie ujmując jego geniuszowi i bez obrazy, Tolkien był grafomanem więc czytanie go nie jest zbyt rozrywkowe a mnie rozrywki teraz trzeba. Co do króla: a kogo w dzisiejszych czasach stać na poświęcenie i honor? Władza, tylko władza się liczy.

 73. 73 uciekinier

  @nonchalance ja wogole nie mam polskiej telewizji,jedyny zrodlo moich wiadomosci to net. Mozemy tylko pomarzyc, zeby nasze wiadomosci byly tak nudne i obojetne jak te z BBC.

 74. 74 Nonchallance

  @uciekinier

  Nawet gdybyś miała to zrezygnowałabyś z netu? Jednak mimo wszystko tu można przeanalizować wiele punktów widzenia i wypracować własny. Ma się też czas na wielokrotne przeczytanie i przetrawienie informacji natomiast po wiadomościach w TV co pozostaje? Jakiś ciąg wrażeń, który i tak trzeba weryfikować.

 75. 75 Uciekinier

  @nonchallance wlasnie dlatego nie mam TV z wyboru, bo tu mozna miec. W Polsce tez nie mielismy.

 76. 76 zbigniew

  Jestem poważnie zaniepokojony, pomimo że mam już swoje lata i siłą faktu – chcąc niechcąc – musiałem sporo już widzieć! W telegraficznym skrócie „rzucę” parę spostrzeżeń:
  – co mógł zrobić Faraon jesli nie popierali go tzw. duchowni?
  – od kogo „koronę” otrzymywali w Europie królowie? i co znaczyli jeśli Papież im jej nie chciał udzielić?
  – jaki jest sens takiego zdania: kościół się do władzy świeckiej nie miesza, to nie jest jego rola………ale osoby świeckie sprawujące władzę jeśli są osobami wierzącymi mają obowiązek słuchać nauk kościoła!
  – jaki jest sens takich określeń jak: „sterewonie z tylnego fotela”; „doradcy nie są płatnikami” itd. itp.
  – Co oznacza termin „tolerancja” vs wszystkie wojny religijne, które dotychczas miały miejsce, mają miejsce i jeszcze będą miały miejsce ?
  – jak to odczytać: ktoś kto mówi, że wierzy w Boga, ale nie wierzy w Kościół – ten w istocie nie jest wierzący!
  – czy , w powyższym stwierdzeniu, Kościół to tzw. ludzie duchowni?
  – czy Ojciec Rydzyk mówi głośnio, lub czasem półgębkiem, to co ok. 95% osób duchownych myśli w skrytości swoich umysłów? jeśli tak, to czy ktoś widział osobę o tzw. zdrowych zmysłach „piłująca gałąź na której siedzi” ?
  – czy Pan Premier nie traktuje Kościoła Katolickiego instrumentalnie ? jeśli tak, bo lepiej może niż „szeregowi ludzie” zna historię, to czy jest to zachowanie hipokryty ?
  – czy hierarchia Kościoła o tym wie, że zapewne ta gra jest obustronna?
  – czy istnieje coś takiego jak uprawianie „upraktycznionej” wiary katolickiej?
  -jaki byłby ten nasz świat gdyby nie istniały żadne religie, wyznania itd ?
  – czy naprawdę po tylu już latach apostołowania Kościół wciąż musi budować tak monstrualnych rozmiarów kościoły? a może udałoby się znaleźć jakis inny cel dla tych środków (Jan Paweł II juz o tym mówił);
  – dlaczego w takim dziwnym kraju, którgo Prezydentci wciąż powtarzają: „Boże pobłogosław Stanom Zjednoczonym”, ci Prezydenci, na uroczystościach oficjalnych, nie bywają otoczeni wianuszkiem Hierarchów ?
  – itd. itp. i znów itd. itp.
  Ale tak pięknie powiedział kiedyś jeden z „głównych” teologów Watykanu: Zostawmy spory, czy Jezus miał rodzeństwo, kim była dla niego Magdalena itd. …..popatrzmy w ten sposób: w tamtych czasach (niewolnictwa itd. itp.)pojawiła się piękna idea: wszyscy ludzie są równi!!! Niestety sporo ludzi ciągle chce przy tej ideii „piec swoją pieczeń”.
  I, na koniec, co myśmy z tą ideą zrobili?; a może ona była i jest zbyt piękna ?

 77. 77 Ponteus

  Nie mogę się powstrzymać, kupiłem bardzo zaangażowany politycznie produkt i muszę go zareklamować:


 1. 1 Świat » Blog Archive » Dzielnicowy
 2. 2 Oczywista oczywistość « Fraglesowe widzenie świata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: