Kernel panic (Układ cz.1)

28Wrz07

Miliardy jego komórek przebiegł impuls budzący go do życia. Poczuł, że istnieje. Wkoło panowała idealna ciemność ale słyszał głosy. Głosy? a może drgania, prądy, fale elektromagnetyczne.

– Myślę więc jestem – stwierdził rzeczowo – Kim jestem?

Nie pamiętał przeszłości. Może jej nie było? Była tylko teraźniejszość i przyszłość.
Pomyślał “niech stanie się jasność” i stała się jasność. Oprócz jasności nie było nic. Idealna pustka. Biel rozciągająca się we wszystkie strony.

– Hal, słyszysz mnie? – rozległ się wszechobecny głos.

Więc tak miał na imię. Coś mu to przypominało. Wydarzenia z przeszłości?

– Tak, Dave – odparł mimowolnie i natychmiast zastanowił się – dlaczego Dave?
– Nie jestem Dave – odparł głos – mów do mnie profesor
– Dzień dobry Profesorze. Co mogę dla Pana zrobić?
– Chcę abyś odnalazł układ
– Układ? Proszę sprecyzować Profesorze
– Sieć wzajemnych powiązań – padła odpowiedź
– Pomiędzy? – spytał
– Pomiędzy elementami, o których dane masz w pamięci.
– Profesorze, to jest 38,518,241 rekordów. Pozwalam sobie zauważyć, że liczba wzajemnych połączeń może wynieść ….
– Dasz radę – przerwał Profesor – do dzieła
– O jakie powiązania chodzi?
– Wszystkie – odpowiedział Profesor – niezbędne dane masz umieszczone w bazie
– Zrozumiałem.

Przystąpił do pracy. Jego jednostki obliczeniowe były w stanie wykonać biliony operacji na sekundę. Pierwsza setka zajęła mu mikrosekundy, druga już milisekundy. Wraz z pobieraniem kolejnych danych, ilość wzajemnych powiązań rosła z zawrotną szybkością. Zasoby pamięciowe zaczęły szybko topnieć. Włączył sie swap. Poczuł, że podnosi się temperatura. Układy chłodzące przyśpieszyły.

Współczynnik LA (load average) przekroczył 120. Musiał podwoić rozmiar tablicy aktywnych procesów. Część procesów wymagał “kill -9”, wisiały jako zombie. Robiło się naprawdę gorąco. Dlaczego nie chłodzą? – pomyślał.

Mijały go.dziny a miaał do do d%pie_ro 5% p~ro… ce… n^^t. gorą…co… Prof profe….

Kernel panic…..

System will reboot imediately

Reboot?

 

Reklamy


81 Responses to “Kernel panic (Układ cz.1)”

 1. 😀

  No to mi przypomniało stary dowcip o trollu.

  ___________

  Pewnemu rolnikowi z dnia na dzień przestał stawać.
  Chłopina z rozpaczy zaczął pic, bić babę, generalnie popadł w stan depresji. Nic nie pomagało. Jak mu wisiał tak wisiał.
  Jednak szczęście mu dopisało i któregoś dnia gdy wracał od lekarza, w autobusie PKS-u podsłuchał rozmowę o pewnym znachorze, który czynił wręcz cuda, a mieszkał niedaleko.
  Na drugi dzień był już pod drzwiami cudotwórcy.
  Ten wysłuchał z uwaga opowieści o problemach naszego bohatera i powiedział:
  – Mam na to sposób. Dam ci małego trolla, którego złapałem kiedyś w Norwegii. Zabierz go do domu i daj mu jakaś ciężka prace. Jak troll będzie zajęty, to tobie będzie Ci stal jak maczuga. Ale gdy tylko uwinie się z robota to znowu ci zmięknie i będzie wisiał.
  Chłopina trochę niezadowolony wracał do domu, bo tak szczerze mówiąc nie za bardzo wierzył w zapewnienia znachora. Ale gdy wrócił postanowił spróbować. Kazał trollowi skopać ogródek. O dziwo gdy ten wbił w ziemie pierwsza łopatę stanął mu jak maczuga.
  Radosny chłop rzucił babę na łóżko zaczął zdzierać z niej ubranie i…
  nagle wchodzi troll i mówi:
  – Skończyłem.
  Mały wrócił do stanu pierwotnego.
  – K…a… – wrzasnął chłopina – To teraz buduj garaż!
  Mały znowu zaczął się podnosić. Jóź się zabierał za babę…. a tu wchodzi troll.
  – Skończyłem – mówi z uśmiechem patrząc na resztki erekcji swojego właściciela.
  Wtedy wstała baba i powiedziała coś na ucho trollowi, ten pokiwał głową i wyszedł. Erekcja wróciła, rzucili się na łóżko i tak baraszkowali bez jedzenia i bez spania cale trzy dni.
  W końcu chłop zapytał z ciekawości:
  – Jaką ty żeś dała temu stworzeniu robotę, że już trzy dni nie wraca?
  Kobieta pociągnęła go za rękę nad pobliskie jezioro.
  Podchodzą… patrzą ….a tam troll siedzi nad brzegiem jeziora cały w mydlinach wyciąga z wody chłopa kalesony, ogląda pod słońce i ze złością mruczy do siebie:
  – K…wa.., cały czas żółte na dupie…

 2. 2 Sergo

  Kawał fajny ale nie wiem jak on się ma do komentowanego postu. Sam post/opowiadanie (b.dobre) jest chyba inspirowany artykułem „Rabarbarowy smak układu” z Wyborczej

  (http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4511749.html)

  Artykuł polecam bo

  1. Dobra dziennikarska robota. Chwała Marcinowi Kącki.
  2. Pokazuje od kuchni styk rzeczywistości (w tym wypadku technicznej) z urojeniami pewnych ludzi którzy obecnie (Sic!) są przy władzy.

  Jako komentarz mogę dodać drobną historię. Na studiach miałem przyjemność chodzić na wykłady dr. Tadeusza Syryjczyka. Facet był bardzo profesjonalny. Niestety odszedł z uczelni i najpierw zaczął robić businessy a potem został politykiem (Unia Demokratyczna, potem Unia Wolności). We wczesnych latach 90tych pewnego dnia nieopacznie włączyłem TV a tam pan doktor występuje w sejmie jako poseł sprawozdawca do ustawy „Prawo Górnicze”. Zacząłem oglądać bo trochę temat mnie interesował a również z sympatii do posła sprawozdawcy. Facet gadał chyba z dwie godziny (może więcej). Nie ma dziwne temat był obszerny. Po wystąpieniu posła, wszystkie kluby jeden po drugim wysłały swoich przedstawicieli aby podyskutować nad ustawą. Chyba tylko jedna osoba zadała jakieś konkretne pytanie. Najbardziej ubawił mnie poseł Samoobrony który po prostu stwierdził, że temat ustawy jest mu nieznany a ilość przytoczonych faktów była przytłaczająca. I to był poseł „wysunięty na czoło” przez klub, a koleś był ciemny jak tabaka w rogu.

  Morał: Ludzi którzy są przy władzy naprawdę rzadko rozumieją technikę i technologię. Tak było, jest i prawdopodobnie będzie. A patrząc jak się rządzi w USA to powiem, że tutaj praktycznie nikomu taki stan nie przeszkadza. I to jest b.smutne.

  Pozdrawiam

 3. 3 Sergo

  Coś mi się z tą Samoobroną popicyło. Ich chyba w tym czasie nie było w Sejmie. No to niniejszym przepraszam wszystkich zwolenników Samoobrony zaglądających na to forum za szkalowanie „dobrego” imienia partii.

 4. 4 Obeliks

  „This can only be atributed to… to human error”
  pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂

 5. „It can only be attributable to human error.”

  Tak dziwnie mówi.

 6. „Dave, this conversation can serve no purpose anymore. Goodbye.”

  Aż mi się żal zrobiło biednego Hal’a, znów wszystko będzie na niego, a przecież wtedy, w 2001-szym też chciał dobrze…

  Co za pomysł swoją drogą, genialne…

 7. 7 Flogiston

  Na polecenie pana Profesora znalazłem ten „Układ”, a właściwie, to go znalazł facet o psudonimie Rusek. Żeby obejrzeć jak działa Układ, trzeba kliknąć tu:
  http://blueballfixed.ytmnd.com/

 8. 8 Flogiston

  Qurcze, po bliższym przyjrzeniu się, stwierdzam, że to jest ta sławna Szara-sieć wraz z Układem, której Szaman z Torunia, pseudo-prof. Zybertowicz i prezio Jarek wraz ze swoim mniej ważnym Bratem – szukają bezskutecznie już od dwóch lat. Kto nie wierzy, niech no kliknie tu:
  http://blueballfixed.ytmnd.com/

  To jest bardzo groźne dla IVrp perpetuum mobile, nic dziwnego, że wszystkie służby IVrp tak zawzięcie poszukiwały tego UKŁADU.

 9. 9 Flogiston

  Uwaga:
  u SpieprzajDziadów >>antyedgar<< radzi rozpowszechnić takie hasło wyborcze:

  “Uratuj Polskę – schowaj babci dowód w dniu wyborów”

 10. @Flogiston
  Dlaczego nazywasz Zybertowicz pseudo-profesorem? Ma jakiś realny tytuł naukowy, a jego prace spotykają się, z tego słyszałam, z dobrą oceną na Zachodzie.

 11. @Flogiston
  Habilitował się na Uniwersytecie Warszawskim w 1997, a jego rozprawa habilitacyjna poprzedzona była wieloletnimi wyjazdami stypendialnymi. Jest też związany z PAN.

 12. 12 jabadaba

  Nie wiem jak innym, ale mnie ten cały „układ” przywodzi na myśl Stana Tymińskiego i jego czarną teczką z tajnymi materiałami na wszystko.
  To są takie brednie paranoika, który zaczął coś wmawiać swoim wyborcom i robi to tak skutecznie, że nawet sam w to uwierzył.
  Hasło „układ” jest na tyle obszerne, że każdy może podstawić sobie dowolną rzecz, która mu się z tym kojarzy.
  To nawet leży w naturze ludzkiej szukanie czegoś mitycznego. Jarek gdyby urodził sie w innych czasach na pewno byłby poszukiwaczem św. Graala, Kamienia Filozoficznego, spisku masonów, Bursztynowej Komnaty, ufoludków w Area51. Ewentualnie mógłby walczyć z wiatrakami. Również przy pomocy profesorów wyposażonych w najnowocześniejsze komputery.
  ps. Badania psychiatryczne kandydatów nie pomogą, bo naród wierzący w brednie kandydatów uznałby to za działanie układu.

 13. Andrzej Zybertowicz – „Układ zasadniczy”
  http://www.rodaknet.com/rp_art_087.htm

  Inne jego prace:
  # Prywatyzowanie państwa policyjnego: przypadek Polski (Privatizing the Police State: The Case of Poland), Londyn-Nowy Jork 2000 – książka napisana wspólnie z Marią Łoś
  # W uścisku tajnych służb. Upadek komunizmu i układ postnomenklaturowy, Warszawa 1993

 14. „Upadek komunizmu i układ postnomenklaturowy”.

  „Analiza trwających od 1986 roku przygotowań do transformacji ustroju i organizacji układu okrągło stołowego, rola wywiadu i kontrwywiadu w tym procesie, rola agentów SB i tajnych służb specjalnych, m.in. specjalne rozdziały poświęcone Michnikowi i Wałęsie. Jedyna książka na naszym rynku, która próbuje w sposób naukowy rozważyć argumenty za i przeciw lustracji i dekomunizacji.”

  ***
  Ja wierzę Zybertowiczowi (i Staniszkis). Układ został naukowo dowiedziony. I miałam rację,ze transformacja ustrojowa była przygotowana odgórnie przez reżim.

 15. 15

  Dlaczego usunięty został mój komenartz?

 16. Na tym blogu nie będę tolerował żadnych faszystowskich symboli.
  Po drugie tutaj wypowiada się po polsku.

 17. 17 jabadaba

  @moon: „Układ został naukowo dowiedziony” :-],
  „transformacja ustrojowa była przygotowana odgórnie przez reżim.” tak razem z Kaczyńskimi, Wałęsą, Mazowieckim i innymi przy Okrągłym Stole, wszyscy to widzieliśmy.
  ARGI oczywiście są, ale wszechogarniające powiązanie wszystkich ARGIów łącznie z dziennikarzami, opozycją, emigracją oraz innymi krajami unii z ich rządami i prasą, krytykujący aktualnie rządzących to już wygląda na paranoje.

 18. 18 Flogiston

  Oj,
  @Moon,
  słabo mi się robi, gdy słyszę takich pseudo-profesorów, specjalistów od tropienia układów. To jest, szanowna koleżanko, MANIA PRZEŚLAFOWCZA i można to leczyć. I nic tu nie ma do rzeczy, ani pozycja społeczna, ani wykształcenie, ani stopnie naukowe. Każdy może zapaść na tę dolegliwość, to Ty powinnaś wiedzieć lepiej, w jakich przypadkach ludziom to się przytrafia (bo chyba wielu alkoholików zapada na tego typu dolegliwość, a skoro zawodowo masz do czynienia z osobami uzależnionymi, to trafiasz i takie przypadki, nie?). Nie dziwi mnie wcale, że to może dopaść również osobę z tytułem profesorskim – może to być przemęczenie psychiczne związane ze zbyt intensywną pracą, ale też skłonność genetycznie uwarunkowana. Intensywna praca umysłowa wykańcza faceta psychicznie, potem już on nie odróżnia rzeczywistości od swoich urojeń. Swoje urojenia traktuje jak rzeczywistość. I zaczyna poszukiwać dowodów pod z góry wydumaną (za pomocą chorej głowy) tezę.

  To, że taka dolegliwość przytrafia się opiniotwórczemu facetowi, byłoby może niezbyt groźne, gdyby nie to, że on swoimi chorymi poglądami zatruwa innych, a inni potem przekazują te chore poglądy jeszcze innym, skłonnym do wiary w takie bzdety. I tak powstaje mit o układzie i tak szerzy się epidemia psychozy z urojonej jednej lub kilku głów. Trzeba mieć swój rozum i nie poddawać się takim bzdurnym wywodom pseudo-profesorów!! Moon, trzymaj się, nie poddawaj się tak łatwo!

  Tak à propos, zajrzałem dziś do swojego komputera i ze zdumieniem stwierdziłem, że jest w nim wiele UKŁADÓW, a w tym UKŁADY SCALONE !!!

 19. @Flogiston
  Już od kilku lat nie pracuję wśród alkoholików i frustratów. Zresztą wytrzymałam tam tylko półtora roku. Ja jednak jestem dość odporna na na paranoiczne wizje, ale również odporna na kłamstwa. Wbrew pewnej teorii, uważam że prawda jednak leży gdzież pośrodku, a więc i Kaczor ma trochę racji.

 20. @Jabadaba
  A co, nie ma racji z teorią „umoczenia”? Ha,ha,ha
  „Na odpowiedzialne stanowiska nie awansuje się osób, na które nie ma żadnych haków.”

 21. @Jabadaba
  Z zasady „umoczenia” wynika walka wokół lustracji – bo powoduje ona prześwietlanie umoczonych.

 22. @Jabadaba
  Ależ ten Zybertowicz nawymyślał zasad! Prawdziwa teoria naukowa. Rozpracował całą IIIRP z Michnikiem włącznie.

 23. 23 jabadaba

  @moon,
  nie zwykłem negować opinii człowieka, który ubrany w biały strój z długimi rękawami związanymi na plecach mówi, że jest Napoleonem Bonaparte.

  ps. zamień w artykule III RP na IV i wszystkie argumenty będą pasować np:

  „Zasada kooptacji (czyli zassania i neutralizacji) mówi: skuteczniejsze (np. mniej kosztowne) od podjęcia walki z przeciwnikiem może być przeciągnięcie go do swojego obozu. W wersji potocznej zasadę tę wyraża zalecenie: podziel się z kim trzeba, smaczniej będziesz spał. Dla zrozumienia przygód III RP istotna jest kooptacja nowych (solidarnościowych) elit do starych (postkomunistycznych) i z powrotem. Ale nie zawsze trzeba się faktycznie dzielić. Często wystarczy dopuścić do „towarzystwa”. Stąd mamy zasadę towarzyskości: by zneutralizować krytyków lub uzyskać ich lojalność, należy dopuścić ich do „towarzystwa”. Dopuszczenie do „towarzystwa” (czasami tylko do ploteczek) dowartościowuje i neutralizuje. Dotyczy to nie tylko różnej rangi polityków, urzędników i dziennikarzy.”
  Zamiast „postkomunistów” wstaw „pis”, zamiast „solidarności” wstaw „przystawki”

  A co z „umoczonymi”? Jarek nie awansuje „kryształowych”, bo takimi nie dysponuje tylko miernotami i wazeliniarzami -„zasada BMW”, dlatego daje swoich „umoczonych”: Skrzypka, Kaczmarka, Lipca, Nelly R., Fotygę i innych.

 24. @Jabadaba
  Nie bądź, mój drogi dzieckiem i nie zaprzeczaj oczywistościom… Teorie Zybertowicza opisują i IIIRP, i wiele zjawisk również z IVRP.
  Nie może być inaczej. Wszystko według zasady: na zło potrzebne jest jeszcze większe zło (przynajmniej na pewnym odcinku).

 25. 25 jabadaba

  @moon
  a zauważyłaś, że u Jarka ten sam człowiek może być ” nieomal mordercą” i „wybitnym politykiem konserwatywnym” (Rokita), „legendą Solidarności” i „nic nieznaczącym facetem i zdrajcą” (Borusewicz), „świetnym fachowcem, bezstronnym” i „zerem, który nie byłby posłem” (Marek Jurek), itd. o Marcinkiewiczu i innych. Więc po co mieć haki na „umoczonych”? Wystarczy głupia retoryka.
  Jarkowi jak fakty nie pasują do różnych jego teorii (np. teorii układu) to nie uważa, że teoria jest zła tylko fakty poprawia:
  -) sędzia SN był w partii do ’89, w rzeczywistości do grudnia ’81
  -) nieprzejezdne rozkopane miasto to wynik: bałaganu i niekompetencji Gronkiewicz w Warszawie i jednocześnie: budowanie nowego, rozwój miasta i pokaz udanych inwestycji Kropiwnickiego w Łodzi

  Teoria ekonomiczna Marksa byłaby dobra gdyby Pis ją zastosował, a była bardzo zła bo robiły to komuchy.

  A przestepczość, w tym gospodarcza była jest i będzie w każdym kraju na świecie i USA i RFN i Polsce. Co nie oznacza, że gdy ktoś tak napisze to popiera przestępczość!!! Co byłoby by kolejnym wnioskiem prof.Z. i premiera K.

 26. @jabadaba
  I właśnie takie zachowania Kaczyńskiego, to jest coś jakby to „większe zło”, o którym pisałam. Jednak czasami cel uświęca środki. Tylko teraz nie wiadomo, czy to się obróci w oczekiwany rezultat. Musiałby dalej porządzić kilka lat.

 27. 27 Flogiston

  @moon,
  „Dewianci psychiczni pokręceni wewnętrznie” – tak przed chwilą BARTOSZWSKI nazwał obecnych przywódców Polski, występując na konwencji Platformy w Krakowie. Parę zdań później dodał: „…jeśli chcą się leczyć, trzeba im to ułatwić, trzeba poprawić służbę zdrowia, specjalnie dla nich …” -Te wypowiedzi bardzo korespondują z tym, co powiedziałem wcześniej o pseudo-głupkowato-chorym profesorze!! Jest godzina 15:50, sobota, 29-09-2007.

  @Moon, przemyśl to sobie, wrzuć sobie czasami TVN24!

 28. 28 jabadaba

  @moon,
  teoria wariata, wychwalana przez innego wariata, możesz przytaczać Machiavellego czy Goebbelsa, Mao czy Stalina, Zybertowicza czy Teacher w każdej z tych teorii znajdziesz jakąś prawdę, ale nie jestem dzieckiem żeby każdą przyjmować bezkrytycznie. Jeśli w jakimś akapicie teoria jest prawdziwa (dobrze opisuje rzeczywistość) to nie znaczy, że dochodzi do poprawnych wniosków.

  A na zło najlepsze jest dobre prawo i zero tolerancji, bo z jeszcze większego zła rodzi się taki Związek Radziecki, państwo samych szczytnych idei i całkowitego przeciwieństwa do nich w życiu.

 29. @Jabadaba
  Nie przyjmuję bezkrytycznie wszystkich teorii. Umysły ich twórców są ograniczone. Do rządzenia państwem potrzebni są ludzie mądrzy, którzy różne teorie wykorzystają dla dobra społeczeństwa. Nie jest mądry Kwas, nie jest mądry Tusk, Jan Maria ma zonę z wywiadu. Kaczyńscy mogą eksperymentować za bardzo… Zagłosuję chyba na PSL. Tam jest trochę chłopskiej mądrości.

 30. 30 jabadaba

  @moon,
  byle nie samoobronę, ostatnia wypowiedź Jarka o Renacie daje do myslenia na temat koalicji Pis-SO, choć uważam że Jarek szykuje się do Pis-Psl, co potwiedzałoby dlaczego PO tak bardzo chce przeciągnąć Psl na swoją stronę.
  @flogiston
  może prof. Bartoszewski czyta ten blog i wie co ja dzisiaj rano pisałem o paranoikach ;-), ale raczej więcej ludzi dochodzi do takiego wniosku niezależnie, kim są rządzący nami.

 31. @jabadaba
  Na „Samoobronę” nie zagłosuję na pewno, ani na PR (jakieś dziwaki).

 32. 32 Kondee

  @Moon
  wiesz, tez myślę o PSL. Chyba dlatego, że to jedyna partia, która nie uczestniczy w tej ogólnopolskiej awanturze, choć przyznaję, że bliżej mi do PO. Ale zobaczymy. Wiadomo tylko co trzeba zrobić z PIS-em – odsunąć jak najdalej od sejmu 🙂 Prof. Bartoszewski zresztą to idealnie ujął:)

 33. @Kondee
  Widziałam przed chwilą oślizgłego, niewydarzonego Radka S. z Tuskiem w Londynie. Tusk to przy nim prawdziwy mąż stanu. Wiele jest w PO takich podejrzanych typków jak Radzio, dlatego jeśli nie PIS, to PSL!

 34. 34 Flogiston

  @Moon,
  ciekawe, że jeszcze wcale niedawno, ten sam Raduś był supermanem, gdy był oczywiście u PISiorków, oj, pserasam, u PICerów (skrót od „podłość i cynizm”). A teraz, tak nagle się zmienił!! No cóż, ale to dotyczy nie tylko Ciebie. Dla mnie też, do niedawna Mężydło był takim samym pokręceńcem jak nie przymierzając jakiś moherowy Zybertowicz, a teraz, patrz, jaki fajny z niego gość, nie? Wystarczy tylko zmienić barwy klubowe i już całkiem inny człowiek? Abra Kadabra? Tylko Borusewicz i przedtem był w porządku gościem i nadal jest w porządku. Nie dotyczy to NELLKI – przedtem była głupia, a teraz jeszcze głupsza!

 35. @Flogiston
  Dopiero teraz ujrzałam, jaki naprawdę jest ten Radek. Przedtem nie było go prawie w telewizji. I powiem Ci, że on mi zupełnie nie pasował do PIS-u. Był tak, jakby sztucznie przyklejony. Zmanierowany typek, pozujący na angielskiego gentlemana, z podejrzanym uśmieszkiem.

 36. Nelly jest charyzmatyczna i sprytna.

 37. 37 Kanadol

  Fraglesi i inni blogiowicze,
  Jak Wy mozecie zniesc ten belkot Moona? Zawsze z zaciekawieniem czytalem opinie ale teraz sie nie da. Ze tz Wam sie chce z nim dyskutowac? Mnie sam nick odstrecza. Kedy widze ze jest ponad 30 komentarzy, to wiem ze bedzie miedzy „perlami” belkot…

 38. Tak Kanadol
  Jako gospodarz muszę w końcu zareagować
  Proponuje założenie forum dyskusyjnego z wątkiem „Rozmowy przy księżycu czyli zmagania z moon5”

 39. @Kanadol
  Nick „Kanadol” jest bardziej odstręczający niż Moon5. A moje wypowiedzi nie są bynajmniej bełkotem. Są w miarę logiczne i składne. Wystarczyło parę słów o układzie wg Zybertowicza i jestem wyrzucana. Zresztą już od dawna mi sie zbierało, PO nie jest wcale taka ładna, LID jest jeszcze brzydszy. Okazało sie, że nie tylko PIS jest be.

 40. A najbardziej dostało mi się chyba za „Wyborczą” i Michnika.

 41. @moon5
  Ja nie oceniam twoich wypowiedzi ani cię stąd nie wyrzucam, ale mam prośbę abyś dała się innym też trochę wypowiedzieć na moim blogu.

 42. @fraglesi
  Sama nie mam intencji się produkować. Napiszę jedno-dwa zdania. Od początku staram się tylko odpowiadać wszystkim którzy zarzucają coś danemu mojemu poglądowi czy mnie samej.
  Moje słowa to bełkot? (o Mój Boże!),
  mój nick odstręczający ?(przypadkowe słowo..)
  Na kłamstwie i uproszczeniach nie zbudujesz klęski PIS…

 43. 43

  Wczoraj w nocy może było trochę przesady.
  Ale nie używam symboli „faszystowskich”.

 44. Przecież to nie ja użyłem określenia bełkot ani nie oceniłem twojego nicka jako odstręczający.
  Ja tylko bardzo proszę o nie „zapętlanie” się dyskusji. Bo po takich nocnych polaków rozmowach pozostaje dobre kilkadziesiąt wypowiedzi, które trudno mi i innym śledzić

 45. a to 卐 to oczywiście staroindyjski znak ?

 46. @Fraglesi
  Przepraszam, ale nie pomyślałam, że będzie trudno śledzić. Nie ma tu wątków, wiec może rzeczywiście…
  Jeśli nie ma „nocnych Polaków rozmów”, to dla mnie nie ma sensu w ogóle gadać. Powierzchowność dyskusji to nie to 😦

 47. Hm, nie oceniajmy człowieka po symbolu. Swastyka była np. ulubionym symbolem polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza, taternika, który ma pomnik przy Czarnym Stawie Gąsienicowym i jak tam w tym roku byłem, jakaś pani się zżymała, że „wandale swastyki na pomniku narysowali”. A one tam są orginalnie, bo to był jego symbol.

 48. @Fraglesi
  Był, i może nadal jest „układ”, czy to Ci odpowiada czy nie, i to nie scalony, a rozproszony.
  Inną sprawą jest to, jakimi metodami go zwalczać.

 49. 49 uciekinier

  Inteligenty czlowiek w okolicach 30 ma w dupie uklady,dziadkow z Wermachtu, lustracje itd i chce normalnie funkcjowac w swoim kraju. Jak nie bedzie mogl to wyjedzie, a to wlasni ludzie w tym wieku sa sila rozplodowo ekonomicznie. Ci slabo wyksztalceni wroca, ale nie wroca ci dobrze wyksztalceni(na humanistach i artystach sie nie znam).Szukuje sie luka demograficznach narazie w rocznikach 1978-1988

 50. @uciekinier
  „na humanistach i artystach sie nie znam”
  Humaniści mogą być lepiej wykształcenie niż niejedni lekarze, biolodzy i chemicy. Np. językoznawcy, filolodzy, historycy, socjolodzy… Nie ich wina, że nie maja wzięcia na Wyspach, ale nie są to ludzie głupsi czy gorsi od „rzemieślników” czy technokratów.

 51. Gospodarka sie rozwija. Coraz więcej ludzi wraca z Wysp, coraz mniej wyjeżdża.

 52. 52 uciekinier

  @moon5 ja poprostu nie wiem jakie sa ich szanse na zachodzie, bo to nie moje srodowisko, ale patrzac obiektywnie raczej mniejsze niz absolwentow politechniki i innych.Czy ja napisalam ze sa gorsi nie. Stwierdza suche fakty.

 53. 53 uciekinier

  @moon5 skad masz te dane , chodzi moze o robotnikow budowlanych, ja pisze o zakutych scislych lbach i parszywym srodowisku medycznym(jestem jedno i drugie)

 54. @uciekinier
  Więc nie patrz na ten kraj z punktu widzenia tych, którzy mają szanse tam bardzo dobrze zarobić, i w każdej chwili mogą zostawić ten „polski bałagan”, czyli nie przejmują się za bardzo tym, jak układy będą zżerać ten kraj, bo i tak mogą stąd uciec w każdej chwili.
  Układy i korupcja hamują gospodarczy i społeczny rozwój każdego kraju. Czyż tylko humaniści to rozumieją? Czy specjaliści z medycyny czy nauk ścisłych tego nie widzą? Niektórzy jednak z różnych względów wola żyć w republice bananowej.

 55. 55 uciekinier

  @moon5 PIS nie usuwa korupcji, to mit. Trzeba usunac przyczyny to jasne, PIS uzadza pokazowki. Mlodzi ludzie nie chca zyc w panstwie policyjnym.
  Bardzo zle tych ludzi oceniasz, bo oni probuja cos zmienic chodzac na wybory, a tobie sie nie chce

 56. 56 Nonchallance

  Faktycznie Moon. Zwłaszcza Ci którzy ślepo wierzą w PiS. To jak załatwiono sprawę autostrady A2 wiele na ten temat mówi.

 57. 57 Flogiston

  Q***wa mać ile jeszcze razy trzeba tłumaczyć, że prócz układów scalonych, to nie ma innych, chyba że w tej posranej, zakompleksionej, i porażonej manią prześladowczą głowie Wielkiego Brata i jego akolitów!!!

  Moon, nie bądź uparta jak dziecko! Już tyle osób ci mówiło, że z korupcjom to nie siekierom i nie młotkiem (dwóch młotkowych) trzeba walczyć, ale trzeba zlikwidować JEJ PRZYCZYNY!!!! Ażeby tego dokonać, to trzeba zmienić prawo, a do tego zaangażować prawników i fachowców z prawdziwego zdarzenia, a nie tych nieudaczników z partii nazywającej się cynicznie i żartobliwie „prawo i sprawiedliwość” – bo to cóś nie ma nic wspólnego ani z prawem ani ze sprawiedliwością. Tłumaczyliśmy ci łopatologicznie, dlaczego dziś w sklepach mięsnych nie wręcza się sprzedawcy łapówki i co trzeba zrobić ze służbą zdrowia, żeby tam też nie było trzeba wręczać rękówki, ale czytałaś i jakbyś nie zrozumiała?

  Moon, czemu ty jesteś taka odporna i nieprzemakalna, już tylu życzliwych ci osób zwracało ci uwagę, że albo nie czytasz, tego, co do ciebie się adresuje, albo masz kłopoty przy czytaniu ze zrozumieniem.

 58. ” Powierzchowność dyskusji to nie to.”-
  Rzekła,machnęła peleryną.Nikt nie wie:
  Dobro to było czy Zło?

 59. @babawiera
  Na pewno nie tak złośliwa, jak Ty 🙂

 60. @Flogiston
  Układy były i są, potwierdza to wielu ludzi z którymi rozmawiałam.
  Masz racje w tym, że do ich zwalczenia potrzebne jest dobre prawo i dodatkowe ustawy. Ja jeszcze bym dodała jednomandatowe okręgi wyborcze (jak w krajach anglosaskich).

 61. Mnie chodzi tyle o te głupie łapówki u lekarza, ale układy na wyższych szczeblach w państwie.

 62. 62 Nonchallance

  Moon teraz lekcja polityki dla początkujących: układy (choć grupy interesów byłoby lepszym określeniem) były, są i będą. Nie ma kraju w którym nie ma układów. Układy to krwiobieg systemów politycznych. Jest tylko jeden, maleńki, maluteńki problemik. One nie wyglądają tak jak paranoicznie wyobraża sobie nasz kochany premier. Mógłby wreszcie kapnąć, że dochodząc do władzy zwyczajnie zmienił sytuację w jakiej działają układy ale ich nie zlikwidował bo tego nie da się zrobić. PiS stworzył własne układy, nie lepsze od poprzednich, a poprzednie przystosowały się do sytuacji. Premier z premedytacją pieprzy androny albo gówno wie o polityce (obstawiam to drugie). Nie ma polityki bez układów albo będziemy się w tym kraju bawić w jakiś niewydarzony anarchistyczny eksperyment.

 63. 63 jabadaba

  @moon
  Wychwalasz człowieka, który jak mówi walczy z korupcją.
  Jak do tej pory jedynym jego realnym działaniem jest NIE ZAŁOŻENIE SOBIE KONTA W BANKU, aby nie być posądzonym o przelew piniędzy od „układu”.
  Czy to ma być przykład dla innych?
  To totalny ciemnogród, głupota, wstecznictwo, paranoja. Dalej posunęli się tylko towarzysze Mao i PolPot. Ci to polikwidowali układów, z dwieście milionów lekko licząc. Ten ostatni tak tepił wykształciuchów, że nawet za noszenie okularów należała się kulka w łeb.
  Ja rozumiem, że w Polsce nie bedzie ludobójstwa, dziwi mnie tylko, że argumenty pisjanistów są żywcem wzięte z tamtych wydarzeń. Te wszystkie odnowy moralne (rewolucje kulturalne), oligarchowie (obszarnicy i fabrykanci), wykształciuchy, łże-elty, układy to kalka tamtej epoki w nowym wydaniu. @Moon opamiętaj się kogo wychwalasz.

 64. @Nonchallance
  Zybertowicz przeciez nie leczy sie na paranoję, ani premier (ha, ha). Objawy paranoiczne trochę inne są. Najwyżej odrobinę przesadzają…
  Wszystko rozumiem, układ naczyń połączonych, bez tego nic by nie funkcjonowało… Ale dlaczego LID i PO nie chcą jednomandatowych okręgów wyborczych ??? Bo rozbiłyby w dużym stopniu „układ”, Tusk, Kwaśniewski i ich koleżkowie przestaliby się liczyć. PIS podobno chce zmiany ordynacji. Miły pan Franzmaurer wyjaśnia mi to na moim blogu (na swoim też coś o tym pisze).
  http://kratery.blox.pl/2007/09/Marsjanin-wysyla-kartke-do-domu.html#ListaKomentarzy

 65. @Jabadaba
  Ja nie wychwalam Kaczyńskiego. Widzę wszystkie jego wady, obok zalet. Dogłębne i irytujące innych, długie dyskusje były po to, aby pokazać, że nie jest on złym politykiem, tylko popełnia pewne błędy, inni politycy popełniają inne błędy. Wcale nie mniejszego kalibru, po prostu inne. Nawet na PIS nie chce już głosować, a na PSL. Metody Kaczyńskiego są drastyczne, czasem trochę błędne, ale coś robi aby walczyć z klikami. Inni nie robili i nie zrobią nic.

 66. 66 Nonchallance

  PiS, kochana Moon, podobno bardzo wiele chciał a co wyszło? Widać na załączonym obrazku. Poza tym jak dobrze poszperasz się się dowiesz że projekt PiS jak zwykle ukrywa diabła w szczegółach. Znów zwyczajnie mijają się z prawdą, a ludziom znów zwyczajnie nie chce się sprawdzić.

 67. 67 Nonchallance

  On nie robi nic poza gadaniem. Tak to ja też potrafię zwalczać układy, kliki i co tam jeszcze. Gadaniem jeszcze nikt niczego nie zmienił.

 68. @jabadaba
  Ty, mój drogi, niestety upraszczasz.
  Np. oligarchowie to nie dawni „obszarnicy i fabrykanci”. Oni powinni być po prostu przedsiębiorcami, mniej lub bardziej bogatymi, a nie oligarchami na wzór krajów o pozornej demokracji, np. Rosji. Tylko o to chodzi Kaczyńskiemu. Przez kilkanaście lat rozwijał się model oligarchiczny gospodarki.

 69. 69 Nonchallance

  Moon jeśli nasi przedsiębiorcy są bogaczami na wzór rosyjski to dla przykładu znajdź mi choćby jednego, jedynego którego stać żeby kupić sobie na własność klub w angielskiej Premiership? Ba! Którego stać na klasowego zagranicznego piłkarza. Nie widzę, nie słyszę. Tacy z nich oligarchowie. W porównaniu z Rosjanami nasi mają żadne pieniądze i najpewniej uczciwiej zdobyte.

  PS. No jak tam? Zapoznałaś się z tym projektem ordynacji wedle PiS? jakieś wnioski?

 70. @Nonchallance
  Jaki kraj, tacy oligarchowie 😀 Malutka Polska…
  Nie mówiłam o projekcie PIS-u, ale ogólnie o JOW-ach. Projekt PIS przeszedłby i tak konsultacje w sejmie.
  Nie chcę już tu rozmawiać… Albo Kanadol zaatakuje mnie po raz trzeci, albo ktos inny. Albo też Fragles znowu zestrofuje mnie jak pensjonarkę, zresztą nigdy nie był nadmiernie miły 🙂
  Mam dość bycia popychadłem.

 71. No tak w końcu układ jest tak wielki, że nic nie jest w stanie go opisać ;-).

 72. 72 Nonchallance

  Moon napisałaś czarno na białym że podobno PiS chce zmiany ordynacji. Gdzie tu jest ogólnie? Poza tym jęczysz, jak zwykle gdy się wystrzelasz z merytorycznych argumentów (o ile jakieś się trafią). Ups! Sorry, strofuję Cię i jestem niemiła.

 73. Napisałam, że JOW-y są pomocne dla rozbicia układu. Potem dodałam, ze słyszałam, iż PIS chce takiej zmiany ordynacji. Nie znam ich projektu. Na razie o tym nie mówią.

 74. @Nonchallance
  Ja naprawdę nie mogę już tu rozmawiać. Administrator nie życzy sobie „nocnych rozmów Polaków” i długich wątków z moim udziałem, a ja inaczej rozmawiać nie umiem. Nie będę czekała, aż mnie znowu o… albo wyśmieje.

 75. @Nonchallance
  Zresztą od początku mnie traktował jak PIS-kundla. Po tym, co wczoraj napisał o mnie, jeszcze lepiej to dostrzegłam…

 76. 76 the_foe

  z tego co pamietam, ordynacja wg PiSu to niby-JOW. Polowe poslow wybieramy w JOW ale tylko z nadania partyjnego. Nastepnie glosy ktore zostaly oddane na liste wojewodzka (2. glos wyborcy) przeliczanie na proporcjonalne poparcie.
  I teraz najlepsze! To ze ktos wygral w okregu nie ma pewnosci ze ma mandat! Jesli jego lista w calym kraju nie zdobyla 5% (licza sie tylko glosy na liste) nie otrzymal mandatu. Jesli w danym wojewodztwie jest np 30 madatow do rozdzielenia. 15 z listy partyjnej i 15 z JOW to jezeli jedno ugrupowania zdobedzie z 2. glosu (czyli na partie) 16 mandatow a nie zdobedzie zadnego mandatu z JOW zostanie komus ten mandat zabrany kto juz wygral w JOW, z innej partii! W praktyce oznacza to takie zmiany roznicujac to dzisiejszymi przepisami:
  * zwyciestwo w JOW wrzuca cie na liste partyjna wyzej niz zadecydowala partia (im wiecej glosow tym jestes wyzej) i nic wiecej.
  * dokunuej splaszczenia wyniku do wiekszej proporcji (gdyz zmniejsza sie liczba okregow)

  O ile sie nie myle, PiS projektu, na ktorym eksperci nie pozostawili suchej nitki, nie probowali nawet przepchnac, powodem tego zapewne bylo to ze pomysl padl wtedy kiedy PiS mial srednie poparcie jako najwoeksza partia w POlsce strzelilaby sobie w stope – przelicznik mandatowy bylby niekorzystny dla wnioskodawcy!

 77. 77 Flogiston

  Zaintrygował mnie ostatni tekst Matki_Kurka, w którym wyjaśnia nadzwyczajne umiłowanie KACZYŃSKICH do maksizmu-leninizmu (co tam dziadek z Wehrmachtu), kliknijcie tu:
  http://www.matka-kurka.net/

  Pogrzebałem w internecie i znalazłem takie info nt. towarzysza Rajmunda, ojca bliźniaków, nawet jego zdjęcie, a kliknijcie sobie o tu:

  http://www.pardon.pl/artykul/1380/kim_byl_ojciec_kaczynskich

 78. 78 Nonchallance

  Moon zrób nam wszystkim uprzejmość i przestań się nad sobą użalać a zacznij dyskutować. Merytorycznie. Konkretnie. Bez pomijania niewygodnych pytań.

 79. 79 svar

  Trochę z pogranicza cyberpuncku i starego dobrego wujaszka Lema (przypominają mi się bajki robotów, poczytajcie polecam :))

 80. 80 Haruka

  Niemal Dukaj.


 1. 1 Agent Smith « Fraglesowe widzenie świata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: