Trzeci krąg (Układ cz.3)

06Paźdź07

Szary, październikowy dzień powoli wstawał nad Toruniem. Ojciec Dyrektor przejrzał się w lustrze, przyczesał rzadkie włosy. Mimo swoich 62 lat, czuł się wyśmienicie. Terapia genetyczna oraz sesje squasha, uprawiane w towarzystwie młodych wysportowanych kleryków, czyniły cuda.

Podszedł do ozdobnej szafy gdańskiej (dar od Prałata). Nacisnął zamaskowany przycisk. Po chwili rozległ się dyskretny sygnał. Otworzył drzwi i wsiadł do windy. Zbliżył oko do skanera siatkówki.

– Proszę o próbkę głosu – powiedział miły kobiecy głos
– Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza – powiedział z lubością
– Tożsamość potwierdzona. Pochwalony Jezus Chrystus Ojcze Dyrektorze

Winda pognała w dół. Poczuł jak żołądek podchodzi mu do gardła. Kilkanaście sekund później znalazł się w głównym holu podziemnego ośrodka badawczego, zbudowanego za pieniądze niczego nie podejrzewających wiernych. Wybrał korytarz oznaczony liczbą 4.

Przechodził przez sale gęsto wypełnione uśpionymi pielgrzymami. Grube wiązki kabli łączyły znajdujące się na ich głowach elektrody z mruczącymi pracowicie komputerami. Technicy uwijali się jak w ukropie. Do wyborów pozostało kilkanaście dni. Trwała wytężona akcja “pranie mózgu”

Minął kolejną bramkę bezpieczeństwa i znalazł się w drugim kręgu bezpieczeństwa. Technicy i klerycy obsługiwali terminale, skupione wokół centralnej jednostki obliczeniowej.

– Pochwalony Jezus Chrystus – przywitał go, ubrany w biały kitel i nieodłączną żółtą muchę w czarne kropki, profesor Zuber
– Na wieki wieków – odparł – i jak nasz pupilek? Poradził sobie z wykryciem układu?
– Niestety przeciążył, przetworzył tylko 15% danych
– To źle, bardzo źle – pokiwał z dezaprobatą głową – dołóżcie mu co trzeba. Musi się udać. Obiecałem to Jarosławowi
– Jest problem… – powiedział cicho profesor
– Pieniądze? – uśmiechnął się szeroko. Po ostatnim przelewie od Polonii Amerykańskiej, pieniądze przestały być problemem.
– Nie Ojcze, Hal…. – profesor miał ochotę wkręcić się w podłogę
– No wyduś synu! – poczuł lekkie mrowienie
– Hal… Hal zniknął – powiedział profesor i mimowolnie się zgarbił.
– Co??? Jak to zniknął? – wykrzyknął robiąc się czerwony na twarzy
– Zapis na dyskach znikł.
– A kopia?
– Skasowana
– No ładny burdel siostry! – walnął pięścią w pulpit – Kto to zrobił?
– Ktoś z zewnątrz – odpowiedział profesor – Mamy zapis w logach
– Gdzie ochrona? Jaja im pourywam!
– Przez Internet się dostał
– Przecież nie miało być dostępu!
– Jeden z techników podłączył… nocami czatowali na cyber randkach
– Na Madagaskar! Natychmiast!

Ojciec Dyrektor miał na myśli tajny ośrodek rządowy, ukryty w zapadłym kącie Bieszczadów, zwany żartobliwie Madagaskarem. Wysyłano tam niepokornych i niereformowalnych przeciwników politycznych. Zastępowały ich przygotowane przez zespół profesora Zuberta, cyborgi.

– Ty też tam trafisz synu! Dzwonił Jarosław i powiedział, że znowu są problemy z Kaziem

– Tysiąc razy mówiłem, żeby nie grzebał w nim ten hacker z Gdańska – oburzył się profesor – Jeśli plomba zerwana to ja nie ręczę za nic

Ojciec Dyrektor spojrzał na niego bacznie i nic nie mówiąc, poszedł w kierunku pancernych drzwi, znajdujących się w głębi korytarza. Tam zaczynał się trzeci i ostatni krąg bezpieczeństwa. Tylko on i najbardziej zaufani mieli tam wstęp. Za tymi drzwiami zmieniano losy Wolski a może i świata

Poprzedni odcinek

Reklamy


100 Responses to “Trzeci krąg (Układ cz.3)”

 1. Dobre 🙂
  Rozumiem, że Dante na tapecie? 🙂

 2. 2 Conrad

  A co z napisem: „Lasciate ogni speranza voi ch’entrate”? 🙂

 3. 3 Flogiston

  @Fragles, ten odcinek jest świetny,
  A w następnym mógłbyś sparafrazować „SEKSMISJĘ” Machulskiego; zresztą ja już w tym odcinku wyczuwam ducha tamtego filmu. Oto kawałek z WIKIPEDII:

  Akcja filmu rozpoczyna się dnia 9 sierpnia 1991 na konferencji prasowej reporterka (Dorota Stalińska) przedstawia eksperyment polegający na hibernacji dwóch ochotników: Maksa Paradysa (Jerzy Stuhr) i Alberta Starskiego (Olgierd Łukaszewicz) na okres 3 lat. Metodę wprowadzania organizmu ludzkiego w stan anabiozy, inaczej mówiąc hibernacji wynalazł laureat Nagrody Nobla – profesor doktor Wiktor Kuppelweiser (Janusz Michałowski). Przebudzenie ochotników następuje zupełnie inaczej niż planowano: w roku 2044, w podziemnym państwie kobiet, które rozmnażają się przez partenogenezę (dzieworództwo). Kobiety starają się przystosować dwóch przypadkiem ocalałych mężczyzn do swojej społeczności, czyli uczynić ich kobietami. Główny wątek filmu stanowią perypetie dwóch głównych bohaterów, którzy nie dość, że nie chcą poddać się zabiegom dobrowolnie, to jeszcze starają się przywrócić w świecie swoją płeć, a przy okazji zażyć odrobinę przyjemności. Komedia obfituje w wiele aluzji do realiów życia w państwie socjalistycznym, w tym przede wszystkim PRL.

 4. @Flogiston
  Ja seksmisję oglądałem około 34 raqzy 🙂
  Ostatnio zaś z KingSajz z synem

 5. Fraglesi, mam ochotę na kręcenie małych form kinowych z tych Twoich scenariuszy! Po prostu odlot. Myślę, że ten wątek mógłbyś pociągnąc dalej.

  A tak nota bene —
  „Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 41 proc. wyborców – wynika z najnowszego sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie „Wprost”.”

  Czyżby pranie mózgów odbywało się w przyśpieszonym tempie?

 6. 6 misiek197

  REWELACJA fraglesi! Chylę czoło…

 7. 7 Nonchallance

  Nie wiem dlaczego ale przypomniały mi się niektóre przygody Jakuba Wędrowycza 😀

 8. @Fraglesi
  Bardzo dobry odcinek, ale z dobrego ostrzegam przed Rydzykiem, on nie jest biskupem, jak wiesz. Ja mu w każdym razie nie doniosę 🙂

 9. Ten na zdjęciu to Biskup ale… Rzymu 😉

 10. @fraglesi
  Nie jestem w tym najmocniejsza, ale wydaje mi się, że każdy biskup nosi takie nakrycie głowy, choć może jeszcze się nie obudziłam…. Jeśli Rzymu, to jeszcze większe zgorszenie.

 11. Zaiste, mrozi krew w żyłach ta cyberpunkowa wizja 🙂

 12. 12 Flogiston

  ” … Jeśli Rzymu, to jeszcze większe zgorszenie” – no właśnie! – a kaczystowski rząd niemal stale przebywa u tego, który sieje takie zgorszenie! Co można powiedzieć o takim rządzie, który liże spasłe dupsko tego SZAMANA?? Co mozna powiedzieć o wyborcach tego rządu??!!

 13. @Flogiston:
  o wyborcach: ludzie, dla których nieważna jest wolność, gorzej niż niewolnicy, bo ci to chociaż marzą o wolności

 14. @fraglesi:
  podoba mi się korytarz oznaczony liczbą 4! To specjalnie? cały naród idzie w tę stronę.

  4 po chińsku to ‚sa’, pisownia inna ale wymowa jak słowo ‚śmierć’. liczba sieje popłoch w regionie (Korea np., w szpitalach nie ma piętra 4 itd)

 15. 15 piotr

  te 41% to wyssane z palca kwestia tego jaki faktycznie badamy elektorat chyba pierwszy raz zaglosuje od 1989 roku o ile pamietam
  hmm coz nie chce zeby „wyrzucono” Nas z UE
  Milego weeka

 16. @Conrad
  jeśli chodzi o wiadomy napis, to zwolennicy PiSu go dawno przemalowali na „Wojna jest pokojem. Wolność jest niewolnictwem. Niewiedza jest siłą.” 😉

 17. 17 sknd

  a my mamy 4 RP…

 18. 18 koloratura1

  Nie mamy żadnej „4 RP”!
  To tylko Kaczki chcą nam coś takiego wmówić.

 19. 19 Valdo

  Bardziej dowcipni twierdza ze mamy „czwartorzed”albo czwarty swiat…

 20. 20 znajomykrólika

  A dziś z różnych stron i Gowin i Marcinkiewicz i Tusk sugerują, że możliwa jest kolicja POPiS. Prawdopodobne jest więc, że głosując na PO wybierzemy znowu PIS. Już sam nie wiem co robić.

 21. 21 Flogiston

  @ znajomykrólika,
  Tusk to powinien wziąć jakiś tasak i się zaszlachtować na amen. A Marionetkiewiczowi i Gowinowi to się nie dziwię. Tusk nie potrafi walczyć o swoje, o coś, co miał na wyciągnięcie ręki …
  mógł … wotum nieufności … może teraz prowadzić kampanię, a nie licytować się na spoty z Kurduplem …

  znowu chamowi ostanie się ino sznur … A może ten sznur można jakoś wykorzystać?? Przecie nie ma sytuacji bez wyjścia??!

  @znajomykrólika, oj pewnie przyjdzie założyć maskę na ryj (żeby nie śmierdziało) i gumowe rękawice i iść głosowć na LID … Ale decyzję trzeba podejmować w ostatnirj chwili, tuż przed wyborami, bo może coś się jeszcze wydarzy! Do cholery!! Jak ja nie lubię takiego marazmu i stania Platformy z bronią u nogi! A może by tak przypierd***ć z grubej rury, TUSKU, DONALDU, choć raz …

 22. 22 Valdo

  Na co Tusk czeka?

 23. 23 gaax

  Ludzie, dajcie spokój tym sondażom. Ileż to razy jeszcze trzeba powtarzać, że wskazują one na frekwencję przekraczającą to rzeczywistą o ponad 20%, więc są cholernie przekłamane.
  A tak na marginesie, to polecam się przyjrzeć lokalnym listom w Waszych okręgach, bo sam dziś się cholernie zdziwiłem. Pierwsza osoba z partii na którą chcę oddać głos – wporządku, ale reszta niezupełnie. Ciekawych kandydatów spoktałem na niższych pozycjach, ale niestety „młode wilki” są za „starymi maciorami” 😉 Myślę, że to jeden z elementów kampanii, do którego wyborcy nie przywiązują znaczenia i to błąd – niezależnie od opcji politycznej. Mówi się, że posłowie zasiadający w tylnych ławach nic nie znaczą, ale z czasem się przeciskają do przodu, a wtedy na pozbycie się ich niekoniecznie miłych twarzyczek jest już za późno…

 24. 24 znajomykrólika

  A mnie przyszło jeszcze do głowy, że może Donaldu Tusku wcale nie chce wygrać, a już absolutnie nie chce rządzić i brać na swoje wątłe barki odpowiedzialności. On by chciał być prezydentem wszystkich Polaków, bo to funkcja reprezentacyjna, mało męczącą taka w sam raz na jego miarę. Dlatego Donaldu tak postępuje no bo innego wytłumaczenia nie znam, może ktoś coś rozumie więcej. Przecież to on kiedyś mówił o klasie próżniaczej.
  Dziś czytałem rozkład dnia Gosiewskiego: jeździ z miejsca na miejsce, z konwencji na konwencje, każda minuta zagospodarowana, a PO i LiD? PiS na każde wystąpienie, każdą reklamę PO ma natychmiastową ripostę i celnie słusznie czy niesłusznie ale punktuje, a reszta śpi. Jedyny Roman trochę bardziej żywy, ale on walczy o przetrwanie.

 25. @znajomykrólika:
  Chyba masz rację, Donaldu niestety chyba nie chce wygrać, skoro przez dwa lata siedzi na d. i nic nie robi a w kampanii się trochę porusza. Skoro jest dorosłym facetem, to chyba wie, na co się decyduje? Szkoda tylko, że w związku z tym poglądy wielu ludzi nie znajdą odbicia w ich życiu bo państwo ich zmusi do życia na swoją PiSowską chamską modłę…

 26. 26 jabadaba

  @ekopozytywizm i znajomykrólika
  Kiedyś na mundialu piłkarze z jakiegoś Hondurasu czy innej Jamajki mieli zapowiedziane przez swojego dyktatora, że jak nie awansują dalej to czeka ich pluton egzekucyjny.
  Dostali od orłów Górskiego 7:0, od innych podobnie. Także motywację mieli, ale chcieć a móc (umieć) to są osobne sprawy. Donald niestety nie jest charyzmatycznym liderem ani dobryn strategiem.

  ps. Czyżby znowu wracał Popis?

 27. 27 znajomykrólika

  Z dzisiejszej konwencji PIS:

  „Uczono też piosenki, która miała być wykonywana wspólnie podczas konwencji:

  „Prawda. Wiara. Żarliwość.

  Piękno. Praca. Ofiarność.

  Prawo i Sprawiedliwość.

  Polska i Solidarność.”

  Jak wam się podoba? I czy coś wam to przypomina?

  I jeszcze jeden „smaczek”:
  „Publiczność w tylnych rzędach rozwinęła transparent: „Do niektórych dziennikarzy: dlaczego nienawidzicie Polskę bardziej niż żołnierze III Rzeszy”.

 28. 28 kiminohikari

  @Valdo

  „Na co Tusk czeka?”

  na godota…
  skonczy sie to tym, ze po zostanie przystawka do przeglosowania konstytucji…

  @gaax

  „Ludzie, dajcie spokój tym sondażom. Ileż to razy jeszcze trzeba powtarzać, że wskazują one na frekwencję przekraczającą to rzeczywistą o ponad 20%, więc są cholernie przekłamane.”

  obawiam sie, ze te sondaze oddaja raczej dokladnie to, co moze uzyskac pis (jesli nie wiecej, troche czasu jeszcze jest i pare oczywistych oczywistosci na temat opozycji moze jeszcze przeciec do mediow), niz po i lid (patrzac na sposob prowadzenia kampanii wyborczej… obawiam sie, ze pare punktow moze im ubyc).

  @znajomykrólika

  „Jak wam się podoba? I czy coś wam to przypomina?”

  piekne… kaczobracia pilnie studiowiali…
  jedynie szkoda, ze jarek nie ma talentow literackich, bo wspaniale by wygladal wreczajac najbardziej zaangazowanym swoje dziela zebrane (odpowiednio oprawione, zlote literki itd itp).

  mi sie jednak najbardziej podoba propaganda sukcesu (juz widze ciemny lud kupujacy te brednie)!!!
  nagle jest 30 ustaw do przeglosowania (fakt, ze wymienione z imienia i nazwiska to znowu projekcja paranoidalna jarka)!!!
  zyta przygotowuje reforme!!!

  i co mnie rozbawilo : kaczojarek oskarzajacy bodajze kld za aktualne problemy z budowaniem drog!!!

 29. 29 Kondee

  Niestety Donald sobie strzela przy okazji każdej wypowiedzi z ostatnich dni w kolano. Nie rozumiem po co ta ostatnia wypowiedź „Znam brzydkie fakty z przeszłości Kaczyńskich i ich ludzi” – powtórzone za Lepperem zresztą. Jeśli on teraz tego nie udowodni, a obawiam się, że nie udowodni to faktycznie będzie znaczyło, że on nie chce wygrać tylko chce być wiecznie w opozycji. Kaczyński załatwi go bez dwóch zdań, myślałem, ze Tusk jest nieco bardziej rozgarnięty. Chyba, że faktycznie ma jakieś silne dowody… Czy ta PO nie może faktycznie zatrudnić jakiś prawdziwych fachowców do tej kampanii wyborczej? czasu coraz mniej a PIS coraz wyżej…

 30. 30 Kondee

  Niestety Donald sobie strzela przy okazji każdej wypowiedzi z ostatnich dni w kolano. Nie rozumiem po co ta ostatnia wypowiedź „Znam brzydkie fakty z przeszłości Kaczyńskich i ich ludzi” – powtórzone za Lepperem zresztą. Jeśli on teraz tego nie udowodni, a obawiam się, że nie udowodni to faktycznie będzie znaczyło, że on nie chce wygrać tylko chce być wiecznie w opozycji. Kaczyński załatwi go bez dwóch zdań, myślałem, ze Tusk jest nieco bardziej rozgarnięty. Chyba, że faktycznie ma jakieś silne dowody… Czy ta PO nie może faktycznie zatrudnić jakiś prawdziwych fachowców do tej kampanii wyborczej? Jak Tusk może się zniżyć do poziomu Leppera, dziś mi ręce naprawdę opadły. czasu coraz mniej a PIS coraz wyżej…

 31. Obrzydliwością było stwierdzenie w spocie PO, że za Kaczyńskich na drogach zginęło 11 tys. ludzi.
  Przez większość lat IIIRP były gorsze statystyki (ok. 6-7 tys. rocznie), mimo iż w Polsce było wtedy zdecydowanie mniej pojazdów.
  Jaki inteligentny wyborca to kupi? To są spoty dla debili?

 32. 32 Cpols

  Okrutne!!!

  @moon5
  Biskup Rzymu

 33. @Cpols
  Głupota sztabowców PO Cię zabolała i wyskoczyłeś z biskupem Rzymu. Wiem, kto biskup Rzymu i wiem kim jest zwyczajny biskup… Ubranka, czapeczki i inne insygnia podobne.

 34. @Cpols
  Wam niewiele trzeba, aby mieć radochę…

 35. 35 Flogiston

  „Jaki inteligentny wyborca to kupi? To są spoty dla debili?”

  Tak, bo to są spoty dla wyborców PiS!

 36. Bardzo mądre…, ale niezrozumiałe.
  To był spot PO, „opisujący” 2 lata rządu PIS-u.

 37. Masz rację, Flogiston, i jest to naprawdę udany spot, gdzie najpierw pokazuje się problem a potem rozwiązanie, może dotrze to do niektórych tłuków.

  A tak nota bene jak widzę od 2-3 dni plakaty PiS z Kaczynskim, Ziobrem, i dwoma przeszczepami z PO, to mi się nasuwa myśl: Chiny – banda czworga!

 38. 38 Mlaskus-Kurduplos

  A kolejność jest taka:
  75 – 85 Ociężałość umysłowa
  (50-59) 50 – 74 debilizm
  (20-49) 25 – 49 imbecylizm
  (00-19) 00 – 24 idiotyzm
  [na podstawie R.Kościelak: Psychologia kliniczna, Skrypt Uniwersytetu Gdańskiego. Gdańsk 1987]

  69 –55 IQ – upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim
  54 –40 IQ – upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym
  39 –25 IQ – upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym
  poniżej 25 IQ – upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim

 39. @Flogiston
  My głupie PISiaki popatrzymy na taki idiotyczny spot PO i damy się przekonać… Więc i dlatego spoty PIS są często głupie, abyście Wy z PO dali się przekonać?
  Spoty mogą być głupie, ale są pewne granice, a PO je przekroczyła.

 40. @Mlaskos-kuduplos
  W języku potocznym pojęcia: debil, krety, imbecyl i idiota funkcjonują w oderwaniu od tych liczb, i oznaczają człowieka „ciężko myślącego”…

 41. 41 Mlaskus-Kurduplos

  @Moon-ie,
  Nie, głupie spoty obu tych partii skierowane są do wyborców PIS, bo na pozostałych – spoty nie działają.

 42. 42 uciekinier

  ja to jestem wyjatkowo ciekawa z jakich srodkow finansowani sa pisowscy klakierzy np. w dzienniku. Czy umieszcza te wydatki w raporcie dla PKW? A moze to sposob na poprawienie ocen w szkole rydzyka
  ps. moon moim zdaniem nie jest klakierem, juz predzej palestrina

 43. @Kurdupel
  Dobrze wymyśliłeś, ale szkoda że twórcy kampanii PIS o tym nie wiedzą, bo nie wydawaliby wtedy milionów, aby przekonać już przekonanych.

 44. @uciekinier
  Nie czytam forum Dziennika, w „Wyborczej” mam dość klakierów z obu obozów.

 45. 45 uciekinier

  po spocie pis z ananasami i krewetkami mialam ochote
  przeslac kilka ananasow do sztabu wyborczego pis (na bazarku czasem mozna kupic trzy za funta)

 46. 46 uciekinier

  @moon5 ale w dzienniku to juz koszmar. Nawet sa przy relacjach sportowych. Mecz pilkarski i komentarz ziobro jestes nr jeden.

 47. @Uciekinier
  Starają się jak mogą… za to chyba im płacą. A może robią to społecznie? Mało możliwe.

 48. @uciekinier
  To polityczne piekiełko jest coraz trudniejsze do zniesienia. Tusk to nie polityk, Jarosław pęcznieje ze złośliwości, na PSL nie warto głosować, bo będą tylko przystawką. LID i reszta to aferały, dziwolągi i byli trockiści.

 49. 49 uciekinier

  @moon5 moze wlasnie dlatego wart zaglosowac na PSL

 50. 50 znajomykrólika

  Poszukałem trochę w necie, bo nie dawało mi to spokoju, i znalazłem. Tak w 2002 r. pisał Aleksander Małachowski o planach obecnie miłościwie nam panujących:
  „Wśród ludzi dążących obecnie do zdobycia maksimum władzy w kraju są jawni zwolennicy ustroju neototalitarnego. Przypomnę ogłoszony w 1997 r. manifest neototalitarny Ludwika Dorna, jednego z ważnych działaczy PiS, obecnie posła na Sejm związanego z aspirującym do władzy w całym kraju Lechem Kaczyńskim. Co proponował wówczas Dorn, czego nigdy nie odwołał? Był to program powierzenia pełni władzy w kraju małej, 400-osobowej „grupie specjalnej” wyposażonej nie tylko w olbrzymie kompetencje służbowe, ale i mającej zapewnioną luksusową egzystencję dla siebie i dla swych rodzin. „To nie chodzi o władze rządowe. Owa „grupa specjalna” ma inne zadania. Oni mają tworzyć wolę polityczną, zapewnić warunki jej realizacji… a także zapewniać MOŻLIWOŚĆ UŻYCIA LEGALNEGO PRZYMUSU… ponadto trzeba zagwarantować dużą dyskrecjonalną władzę KARANIA I NAGRADZANIA DLA DZIERŻYCIELI POZYCJI STRATEGICZNYCH…”. Przytoczyłem tylko kilka zdań z tego przerażającego neototalitarnego programu czołowego polityka PiS na dowód, że nie tylko same trudności z zagospodarowaniem odzyskanej wolności czekają nasze państwo, ale także istnieje konkretny program przywrócenia porządku totalitarnego. Do tych przymiotów władzy należy doliczyć „mieszkania służbowe o bardzo wysokim standardzie czy dobre samochody służbowe, także do prywatnego użytku. Wszystko to ma sprawiać, że wypadnięcie z grupy specjalnej będzie pociągało za sobą bolesną degradację, także w wymiarze materialnym. Pojawiają się także już inne sygnały nadchodzących zagrożeń. Oto pierwsze nominacje kadrowej elity w mieście Warszawie, dokonywane przez jej nowego prezydenta, mają wszystkie cechy tworzenia na nowo „republiki kolesiów”. Kryterium nominacji jest identyczne. „Sami swoi” bez względu na ich ewentualną przydatność dla dobrego ułożenia systemu zarządzania w stołecznym mieście. Warszawa będzie tylko doświadczalnym poligonem nowego ustroju, który – jak ongiś w Republice Weimarskiej – ma zastąpić demokrację. Obym się mylił!”
  Reszta przewidywań Małachowskiego tu: http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=8206
  Tylko proszę nie pisać o poglądach itp pana Małachowskiego, bo je znam, chodzi mi o niektóre trafne niestety przewidywania.

 51. @uciekinier
  Albo nie będę głosować, albo decyzję podejmę w ostatnich dniach. Mam różnorakie wątpliwości.

 52. 52 MLASKUS-KURDUPLOS

  Moon-ie, głosuj na PIC (Podłość i Cynizm), bo jak mówi Skubiszewski, oszołomy głosuja na oszołomów. Poczytaj sobie w wolnych chwilach, o tu:

  http://www.skubi.net/kampania.html

 53. @Kurduplos
  To nie jest metoda. Do ludzi trzeba z kulturą…

 54. A najpierw trzeba ją mieć…

 55. 55 Kondee

  fajny kawał:
  Do księdza zgłosiła się kobieta, która chciała wyjść za mąż, ale miała już trzech mężów…
  – No cóż, proszę pani, w tej sytuacji, w świetle prawa kanonicznego, sama pani rozumie, nie mogę udzielić pani ślubu…
  – Ależ, proszę księdza – kobieta na to – mimo to cały czas jestem… hm… niewinna.
  – Jak to?
  – To długa historia. Opowiem księdzu. Mój pierwszy mąż… No cóż, wyszłam za niego na prośbę mego ojca. Antoni był uroczym człowiekiem, bardzo dobrym i poczciwym. Tylko, cóż, miał już 82 lata, już nie był w stanie uszczęśliwić mnie inaczej jak tylko swą dobrocią. Dałam biedakowi tylko pięć miesięcy szczęścia…
  – Hm, tak, rozumiem. Niezbadane są wyroki Boskie…
  – Drugi mąż z kolei byl młodym, zabójczo przystojnym oficerem policji.
  Wykształcony, wysportowany, znał języki, świetnie sie zapowiadał, awans miał w kieszeni. Ale miał pecha. Jako prezent ślubny dostał od kolegów
  > motor. Chciał sie przejechać. Mokre liście na drodze, drzewo, złamana podstawa czaszki, rozległe obrażenia wewnętrzne. Mój kochany Artur, przynajmniej nie cierpiał.
  – Tak, rozumiem. Serdecznie pani współczuję. A trzeci mąż? Jak długo trwało pożycie?
  – Och, dziesięć lat.
  – Dziesięć lat?! I mówi pani, że przez cały ten czas…?
  – Ani razu. Wie ksiądz, on był z PIS. Co wtorek wieczorem przychodził do mego łózka, siadał na brzegu i przez długie godziny opowiadał, jak będzie fantastycznie, kiedy się weźmie do rzeczy…

 56. @Kondee
  Kto w PIS-ie jest takim największym opowiadaczem?

 57. 57 kmdr_rohan

  @Moon. Może raczej – kto nie jest?

 58. Zyta i Religa nie są. Może jeszcze inni…

 59. 59 Kondee

  No i proszę, głupi kawał a tu dyskusja z Moon znów w sumie o niczym:) To tylko kawał… Byłem pewien, że Moon zareaguje w taki sposób… No a na poważnie to tu jest lista największych opowiadaczy:
  http://www.kprm.gov.pl/s.php?id=440

 60. zasyłam zasoby do ew. wykorzystania w blogach, co ciekawe ze strony cba.pl

  http://prl.cba.pl/plakaty.html

 61. Tu naprawdę nie można się odezwać. Nastrój musi być bojowy. Czy to coś zmieni?

 62. 62 Nonchallance

  @Kondee

  A czego się spodziewałeś? Reaguje tak, bo jest tak zaprogramowana. Już dawno to, bodajże z jabadaba, rozgryźliśmy. Wyszło nam nawet że to rodzaj wirusa 😉

 63. Jabadaba mnie rozgryzł? Nie wiedziałam. Liczyłam na wsparcie w rozterkach politycznych, a tu nastrój paranoiczny.

 64. 64 Kondee

  Ale kurcze, gdzie tu nastrój bojowy? 🙂 Pożartować już nie można? Ja wiem, że wódz Jarek raczej śmiać sie nie umie, no ale jak ktoś tylko układy tropi i za każdym rogiem widzi agentów i układy, to co sie dziwić, jaki wódz taki i cały sztab jego.

 65. 65 Nonchallance

  Moon po tym co nawypisywałaś bodaj pod ostatnią notką spodziewałaś się czegoś innego? Wprowadzasz nastrój paranoiczny a my chcąc nie chcąc się poddajemy ;P Takie Archiwum X – wszyscy oglądają się za siebie 😀

 66. @kondee
  Ja nie ze sztabu…

 67. 67 jabadaba

  @Non, proszę mi się nie śmiać z Moon bo już jest przekonana do głosowania na PO,
  trochę mojej w tym zasługi 😉
  Niewierzycie: zobaczcie ostatni post Moon w „El-Debate”

 68. @Nonchallance
  Z faktami się nie dyskutuje. A że ktoś nie przyjmuje do wiadomości faktów, to jego problem poznawczy.

 69. 69 Nonchallance

  Wiedziałam że to spisek ;P

 70. 70 Nonchallance

  @Moon

  Z przykrością Cię muszę uświadomić że fakty to jedno lecz interpretacja faktów to drugie. Chyba robię to już drugi raz ;D Weszło mi w krew 😀

 71. @Jabadaba
  Nie na PO, bo dziś zobaczyłam Nowaka z Gdańska (PO) i wpadłam w przerażenie, jakiś taki drugi Piskorski z Warszawy… Zagłosuję na PSL lub PPP, ale nikt mnie tu nie przekonał… Jarosław mnie trochę zniechęcił.

 72. 72 Nonchallance

  @jabadaba

  I tyle zostało z Twojego „jam to, nie chwaląc się, uczynił” ;P

 73. @Non
  A skąd masz pewność, że moja interpretacja faktów jest niepoprawna?

 74. 74 jabadaba

  @Moon
  i bardzo dobrze!!! byle nie na pisobolszewię!
  ale dlaczego nie na Partię Kobiet,
  mają takie ładne stroje służbowe 😉

 75. Ja mam ładniejszy 🙂

  Gretkowska mądra nie jest. Jak ktoś powiedział, jest pretensjonalna.

 76. 76 Nonchallance

  @Moon

  A skąd masz pewność, że moja jest niepoprawna? Otóż to! Ani ja nie mam tej pewności ani Ty – czego byś nie powiedziała taka jest prawda. I tyle na temat faktów.

 77. 77 Uciekinier

  Na psl to mozna nawet bez ubrania ochronnego i maski przeciwgazowej, rekawiczki wystarcza. Tylko teraz nie wolno zartowac w necie. Jakis internauta napisal, ze chce ustrzelic kaczki i ma teraz sprawe w sadzie.

 78. @Non
  Więc nie możesz mówić o czyjejś paranoi.

 79. 79 Nonchallance

  @Uciekinier

  Ot, nie pomyślał. Gdyby napisał to na forum dotyczący myślistwa mogliby mu nagwizdać, a tak… Niedługo będzie się trzeba bawić z cenzurą w kotka i myszkę jak za czasów PRL.

 80. 80 Nonchallance

  @Moon

  To my o paranoi dyskutujemy? Hm, nie wiedziałam. Myślałam, że o faktach i o tym że każdy wyciąga z nich wnioski zgodnie z własnym doświadczeniem i wiedzą. A że Twoje bywają nieco paranoiczne, no cóż…

 81. @Non
  Nie potrafisz dyskutować merytorycznie.

 82. @nonchallance
  z cenzurą jest fajna gimnastyka, proponuję rozgrzewkę, przynajmniej jak ktoś nie wyjeżdża, wolności będzie coraz mniej

  na przykład tak:

  niedoszły leśniczy z Kazimierza Wielkiego
  chciał pozbyć się ze stawu ptactwa szkodliwego
  niestety złych ludzi o amunicję spytał
  tylko biedy sobie napytał
  i nie zdążył dla stawu zrobić nic pożytecznego 😉

  ps. po piwku tak zawsze

 83. 83 Uciekinier

  zdelegalizuja fora mysliwskie, no coz tak jest jak dorwie sie do wladzy sfora zakompleksionych miernot

 84. To ja moze tak – czy ktos bylby zdolny do poswiecenia dla ludzkosci i zajac ‚czyms’ moon5? Jej bezustanny slowotok przywodzi na mysl seksmisje z ‚wyscie sfiksowaly bo dawno chlopa zescie nie mialy’.
  Swoja droga, czym trzeba zajmowac sie w zyciu zeby miec tyle czasu na tak dlugie i uporczywe pociskanie bzdur w necie?

 85. @bdt
  Rozmawiam, bo ze mną rozmawiają. Do siebie nie gadam.

 86. @bdt
  To Ty podobno napisałeś pod moim adresem dziś coś wulgarnego, a Fraglesi usunął. Na propisowskich blogach ludzie bardzo mili są…

 87. @Bdt
  Te wulgarności były skierowane bezpośrednio do mnie, czy tylko takie obgadywanie to było?

 88. Moon, nie mogłaś tego zmieścić w jednym komentarzu?

  Nie trzeba by przewijać strony w nieskończoność.

  I dziwisz się, że potem ludzie narzekają…

 89. Nie mogłam zmieścić, bo nie wiedziałam wcześniej,że tyle pytań i uwag powstanie w mojej głowie… Impulsywność.

 90. Bardzo chciałam się tu dowiedzieć, dlaczego Kaczki złe, ale najpierw się dowiedziałam, że ja jestem zła 😦

 91. Nie że jesteś zła, tylko jesteś kolejnym dzieckiem neostrady, które nie potrafi zebrać paru myśli do kupy przed naciśnięciem wyślij i wali komentarz pod komentarzem, i nawet nie potrafi ustawić trzech literek w odpowiedniej kolejności.
  Zachowujesz się jak miłośnik kotów który przychodzi na wystawę psów i wszystkim truje że psy śmierdzą, szczekają i gryzą a koty są takie milusie, a potem jest zdziwiony że ktoś ośmiela się go pozbyć zostawiając odcisk buta na jego tyłku.
  No i kolejny raz mnie zastanawia, co trzeba robić żeby mieć aż tyle czasu na postowanie na tylu różnych blogach? Uczyć się jeszcze w LO, siedzieć w domu czy też na państwowej posadzie? A może sztab wyborczy?

 92. 92 swoopske

  @Moon: kaczki są złe, bo prowadzą politykę walki i rozliczeń zamiast polityki rozwoju. Od ścigania przestępców powinny być odpowiednie służby i nie powinny być one sterowane politycznie. Osobiście uważam, że nie jesteś zła tylko może odrobinkę „masochistyczna”. Polityka to paskudny temat wywołujący paskudne emocje, szczególnie w miejscu gdzie większość ma poglądy inne niż Ty sama. Pozdrawiam wszystkich i apel do wszystkich – osobistymi przytykami nie da się prowadzić merytorycznej dyskusji.

 93. @swoopske: „osobistymi przytykami nie da się prowadzić merytorycznej dyskusji.”

  Tak, pokaz mi merytoryczna dyskusje prowadzona z Moon5. Jak na razie to jest tak ze jedna strona podaje argumenty, a Moon5 klepie swoje mantry. I to w sumie w kazdym miejscu w ktorym sie pokaze.

 94. 94 swoopske

  @btd: przyjrzałem sie dokładnie wszystkim wypowiedziom. Nie zauważyłem, żebyś pod wpisem Fraglesa wyraził(a) jakąkolwiek merytoryczną uwagę poza najeżdżaniem na Moon5. Przeczytaj sobie dokładnie powyższe wypowiedzi. Wygląda jakbym stał się jej „adwokatem”, ale to tylko dlatego, że wkurza mnie bezzasadne doczepianie się do kogoś tylko dlatego, że wyraża swoje przekonania, albo dlatego że jest aktywny/aktywna na wielu forach.

 95. @swoopske:
  Czyli samemu tylko przygladajac/przysluchujac sie dyskusji nie mozna wypowiedziec sie niepochlebnie o ktoryms uczestniku jesli wkurza mnie nieudolnosc jego wypowiedzi? no bez przesady.

 96. @btd
  Wcale nie „postuję” na aż tylu blogach, w tej chwili najwyżej na kilku (5-7), i trochę na jednym forum. Reszta to może to ktoś o takim samym czy podobnym nicku.
  @swoopskie
  To nie „masochizm”… Chciałabym wiedzieć, co jest nie tak z ludźmi w tym kraju, że nie potrafią, być dla siebie przyjaźni, i skąd to się bierze… Niektórzy mogą się zmienić, ale najpierw powinni się trochę zastanowić nad sobą…

 97. Przepraszam. Miało być „swoopske”.

 98. 98 swoopske

  @btd: a powiedz mi co wniesie do dyskusji tekst typu „jesteś dzieckiem neostrady”? Wedlug mnie tylko niepotrzebną agresję. To tak jakbyś przysłuchiwał się debacie i nagle zaczął wygwizdywać jednego z uczestników i rzucać krzesłami. Zawsze można najpierw poprosić i kulturalnie skomentować, jeżeli nie podoba Ci się dane zachowanie.

 99. 99 Emu

  Jako córka okulistki zapytam: czy to coś, co maszynka skanuje na wejściu, to nie powinna być raczej tęczówka? To kolorowe (brązowe, niebieskie, szare itp.) w oku dookoła źrenicy (objaśnienie zresztą uroczo infantylne) to właśnie tęczówka, siatkówka znajduje się na dnie oka i składa się głównie z receptorów, czyli jest elementem kluczowym w procesie widzenia.
  Owszem da się siatkówkę i ogólnie dno oka zobaczyć, ale do tego trzeba poświecić w źrenicę, a najlepiej jeszcze uprzednio rozszerzyć ją odpowiednimi kroplami do oczu.

 100. Obrazek pod wpisem ze baba miala piekny sen zamknal mi sie krzyzykiem.Usunelam wpis razem z komentarzami:-((


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: