Czyste dobro

12Paźdź07


Książę Jarosław, zwany przez złośliwców karłowatym, siedzi chmurny w namiocie. Jego giermkowie szykują zbroję i kopię do pojedynku z groźnym rycerzem z północy, Herr Tuskiem von Danzig.

Po dłuższej chwili, ciszę przerywa giermek Joachimek z Brudzina. Trza wam wiedzieć, iż młodzian to tępawy, azaliż jurny i rosły. Pogromca białogłów w mieście Stettinum.

– My tego Niemca, kurna Panie, chycim. W krzaki powlokiem i jak mu mordem obijem, kurna jego mać, to Jaśnie Pan bez problemu da radę!
– Głupiś Joachimku! Tu trzeba sposobem – mówi drugi giermek, Zbyszko z Giżynska

Giermek ci to Delikatniejszy, wschodniej urody. Powiadają, że z matki turczynki w jasyr wziętej, w mieście Thorunia urodzonym.

– Okowity dolejem mu do wina – mówi Zbyszko – Z księciem Alexandre de Acid poskutkowało.
– Podobnież mówił, że się francuskiej choroby nabawił, he he he – rechocze Joachimek
– Jakiej tam francuskiej, durniu! filipińskiej!
– Fili… co? – tępy Joachimek drapie się po czuprynie – francuską znam, sam kiedyś załapałem, ale o filipińskiej żem nie słyszał. Może hiszpańskiej od ….
– Micz Cymbale! – Zbyszko wali Joachimka w łeb

Zbyszko wie, że Książę Jarosław nie kontent jest, gdy przy nim porusza się tematy damsko-męskie. Książę od lat wzdycha do księżniczki Joanny, dziewicy przedniej urody, córki kasztelana grodu pomorskiego Stolpe. Ludzie gadają, że podobnież czystość ślubował, niczym jeden rycerz z Litwy rodu Podbipiętów.

– Herr Tusk von Danzig wielce ci ostrożny, przed pojedynkiem pości – odpowiada paź Kuchcik
– To może, Kurna Panie, podkowem w rękawicem Księciu ukryjem – nie poddaje się Joachimek – Jaśnie Pan machnie i jak mu nie przyp….
– Zamilknij że i idź konie napój – warczy na niego Zbyszko – Jak ma Jaśnie Pan zaprawić Niemca w mordę jak walka na kopie jest!
– Pokonam go siłą wiary żarliwej z serca głęboko płynącej – odzywa się w końcu Książę – bo we mnie jest czyste dobro!

Trzy godziny później

– Łola Boga, łola Boga – jęczy giermek Joachimek – co my teraz poczniem
– Juchę tamuj durniu – wrzeszczy na niego Zbyszko – Jaśnie Pan obit ale żywie
– Dycha? – pytają lękliwie pachołkowie wsadzając głowy do namiotu
– Wynocha mi stąd! – wypędza ich z namiotu Zbyszko – wodę grzać, sadło niedźwiedzie topić a ty Joachimek idź pajęczyn z chlebem naugniataj.
– Kto to widział tak Jaśnie Pana zmitrężyć – wzdycha ciężko Kuchcik – trzy razy kopią prosto w pierś uderzyć a potem jeszcze ducha pozbawionego po klepichu ku uciesze gawędzi, ciągąć… Boże bądź miłościw
– Zabieraj się za różaniec – odpycha go Zbyszko – i księdza wołaj, niech na wszelki wypadek namaści

Książę budzi się nagle jęcząc
– Aaaaa… boli, boli….
– Spokojnie Miłościwy Pani, wszystko będzie dobrze – Kuchcik zwilża czoło Księcia mokrą szmatką
– Aaaaa…. wygrałem?
– Tak Miłościwy Panie, wygrał Pan, bezapelacyjnie
– Aaa… wiedziałem…. to była oczywista oczywistość…. aaaa… tylko czemu tak boli? aaaa……..
– Z konia Miłościwy Pan nieszczęśliwie spadł zsiadając
– aaaa….. tak… tak….

Reklamy


89 Responses to “Czyste dobro”

 1. Fajne z tą Joanną księżniczką, prawie jak d’Arc 🙂 I z tą „siłą z serca” niestety też, dobrymi chęciami zasfaltuje dziś Tuska na amen, aż się boję włączać TV

  – Czy jest pani Pińska?
  (…)
  – To ja zaczekam.

 2. 2 Uciekinier

  Swietne

 3. 3 kiminohikari

  boskie…
  tusk von danzig powinien porwac ksiezniczke joanne…
  giertych mialby sienkiewicza „live-action” -_o

 4. I jak wam się podobała debata?

 5. @fraglesi
  Nie podobała się. Obaj nieprzygotowani. I jeszcze ci żałośni klakierzy.

 6. 6 JedenPies

  Mi się podobała. Miałem nadzieję, że tak się potoczy. Tusk był rzeczowy i przygotowany. A Jarek… no cóż był taki jak zwykle, ale tym razem jego „szczytne” hasła na nic się nie przydały… 🙂

 7. 7 Mlaskus-Kurduplos

  A oto krótki, acz dosadny tekst Matki_Kurka:

  Skąd w Tusku tyle brutalności, przykro było patrzeć jak się znęcał nad słabszym!

  Dobrze, zgoda, mówiłem dokopać! Tak, nie wypieram się, zachęcałem, żeby zmasakrować. Owszem nawoływałem, daj mu popalić Donald, ale na litość Boską, na rany Chrystusa, po co rozkładać na łopatki i jeszcze kopać, po co po leżącym skakać, dlaczego zmasakrowane zwłoki ciągać za nogę po podłodze? Jedyne co usprawiedliwia Donalda, to fakt, że posprzątał na koniec po sobie i wyniósł `przeciwnika’ ze studia.

  Matka_Kurka 2007-10-12 21:42
  Głosów:70

 8. jedzie Kaczyński samochodem, Tusk idzie na pasach
  Kaczyński potrąca Tuska, wyskakuje z auta i się drze „uważaj baranie jak chodzisz”
  Tusk – a co, będziesz cofać czy masz spluwę?

  dla mnie to za duże emocje taka debata, dobrze Tusk, nie dał się potrącić – ale Kaczor też nie poległ, niby Tusk lepszy ale żeby trafił pod beret, to wątpię….

  a jak Wy sądzicie?

 9. 9 JedenPies

  Pod beret nie trafił, ale myślę że to nie było jego celem i raczej chyba nikt się nie łudził, że trafi. Pod beret trafia się niestety tylko populizmem.

 10. @eko
  Niewiele lepszy. Zasypywał banałami i życzeniami.

 11. 11 Flogiston

  20:45 TUSKU znokautował Kaczora!! „Panie Ppremierze, aż tak złym premierem pan nie jest! Po co pan tak kłamie, widać, że pana doradcą jest Kurski. Niech pan tak nie oczernia swojego rządu, ze dwie sprawy pana rząd zrobił dobrze, po co pan kłamie, że wszystko było tak wspaniale rozwiazane”. Publika wyśmiała Kurdupla!! TUSKU górą! HURRRAAAAA!

 12. Fraglesi, wreszcie Tusk porządnie wypunktował Jarusia!

  A naszemu byłemu premierkowi w wielu miejscach wystawała słoma z butów i chamstwo wyłaziło na wierzch.

 13. Moon, Tfuj złodziej księżyca zbladł i to strasznie Cię smuci, bo teraz obydwoje wyglądacie jak z jednej bajki.

 14. @Kornett
  Nie wychodzą Ci te metafory. Czemu miałabym wyglądać jak z tej samej bajki, co Kaczyński?

 15. 15 Switek

  Ogryzalem paznokcie, jak to ogladalem, ale zona mnie przywolywala do porzadku. Tusk podobal mi sie ze swoim opanowaniem. Nie dal sie wytracic z rownowagi, czego nie udalo sie zrobic Yaro’wi. Troche malo Donald powiedzial o tym jak chce zrobic ta Irlandie nad Wisla, ale to nic. Jesli wygraja, to zobacze, jaka ta Irlandia bedzie…
  i wtedy wroce.
  Za tydzien glosuje wlasnie tutaj, czyli na liste warszawska. No i jakby nie patrzec bede glosowal na kaczora ….Donalda oczywiscie, zeby mnie tu nie zjedzono przypadkiem.

 16. Uwaga !

  Dopisałem ciąg dalszy

 17. 17 Nonchallance

  Tusk był przygotowany. Kaczyński go zlekceważył i za to zapłacił. Teraz uwaga: TVP na wszystkich kanałach będzie nam wmawiać, że Kaczyński wygrał debatę. Robiliby to nawet wtedy gdyby Kaczyński się popłakał na wizji.

 18. @Switek
  Jak się robi Irlandię nad Wisłą:
  1. Mówi się ludziom, że jak założą firmę, to przez dwa lata nie będą płacić ZUZ i PIT, tylko VAT
  2. Redukuje się zatrudnienie w Urzędzie Skarbowym i ZUS o 75%, w sądach skraca kolejki o połowę (przez zmianę prawa i przez lepszą organizację i prostsze druczki)
  3. Zmienia się przepisy, żeby nic nie zależało od urzędasa (da – nie da) i wszystko było jawne w internecie, kto i po ile co kupił
  coś pominąłem?
  Pewnie Pocztę Polską, której się dorabia konkurencję, przywileje emerytalne, które się likwiduje, PKP które się unowocześnia, autostrady, które się buduje… sam nie wiem, co jeszcze?

 19. 19 Nonchallance

  Odnośnie dalszego ciągu Fragles: gdy piszesz o tym ciąganiu za nogę to mi się taki motyw z Mortal Kombat przypomina gdy urywa się nogę przeciwnikowi a potem tą nogą się go zatłukuje na śmierć. No za Chiny nie mogę sie pozbyć tej wizji 😉

 20. Jarosław stracił pewność siebie przy klakierach Tuska. Może wypadłby trochę lepiej, gdyby nie ta nieczysta sytuacja. Nie powinno być żadnej publiczności.

 21. 21 Kondee

  Najbardziej podobała mi sie konferencja prasowa zwołana na szybko po debacie, widać Jarek sie wcześniej zabezpieczył. Obwieścił z mównicy zwycięstwo 🙂 I tylko tyle miał do powiedzenia, oczywista oczywistość to ja wygrałem. Uf, bałem sie tej debaty, teraz jestem spokojniejszy. Brawa dla Tuska.

 22. 22 Nonchallance

  Moon a kogo to przepraszam Cię bardzo obchodzi? Od kiedy to premier średniego europejskiego państwa traci rezon bo publiczność jest (podobno) przeciw niemu? To tylko świadczy o jego miałkości jako polityka i małości jako człowieka. Jeśli nie radzi sobie w takiej (łatwej do opanowania) sytuacji to jak ma sobie poradzić kiedy trzeba będzie rozwiązać publicznie naprawdę trudny problem? Albo jest się premierem albo nie. Z całym dobrodziejstwem inwentarza.

 23. 23 Bolek

  Na konferencji po debacie X.Yaro ogłosił swoje zwycięstwo…
  …i nikt nas nie przekona,że białe jest białe,a czarne jest czarne…

 24. 24 uciekinier

  Trzepanie kaczego kupra. Narescie Tusk pokazal swoj poziom, przyszedl przygotawany, wiedzial kiedy ostrzej zaatakowac, wiedzial ze z takim pomiotlem jak kaczynski trzeba czasem bez pardonu. super.

 25. Tusku nabrał pewności siebie przez te dwa lata.

 26. 26 Nonchallance

  @uciekinier

  Tusk wykorzystał największą słabość Kaczyńskiego: brak konkretów. Gdy dyskusja sprowadza się do konkretów zamiast pitolenia głupkowatych haseł w temacie „Bóg, Honor, Ojczyzna” itd. Kaczyński jest jak dziecko we mgle.

 27. 27 uciekinier

  @eko apropo Irlandii to jeszcze prywatyzacja sluzby zdrowia i podatek liniowy;

 28. 28 uciekinier

  @nonchalance racja jak kazdy pisowiec czy to kaczor czy zero, dorn, palestrina , moon itd

 29. @uciekinier
  Przecież ja PISowcem już nie jestem, głosuję na PSL 😉
  I zdziwiłabyś jacy konkretni potrafią być niektórzy pisowcy, rozmawiałam na forum…

 30. 30 uciekinier

  @moon5 to ciekawe dlaczego ja jeszcze nie znam konkretnego pisowca, a znam ich wielu.

 31. @uciekinier
  Te pisowce to po prostu głupkowate są… Nie byłam nigdy ortodoksyjną pisiarą, ale nieważne. Z logiki miałam 4 na uniwersytecie. Nie wiem, dlaczego miałabym nie być konkretną osobą?

 32. 32 uciekinier

  @moon5 niekontretny nie znaczy glupkowaty, ja jestem analitykiem, wiec dla mnie twoj styl wypowiedzi jest niekonkretny i juz, niestety takie zboczenie zawodowe. Faktem jest jednak to, ze wsrod zwolennikow pisu ludzie z wyksztalceniem srednim lub wyzszym znajduja sie w granicach bledu statystycznego tj. ok 5%.

 33. @Uciekinier
  Oj, jest ich więcej! Zobaczymy w statystykach po wyborach, bo teraz nie chce mi się szukać w sondażach.

 34. 34 Nonchallance

  @moon5

  Nawet jeśli jest ich więcej to nie świadczy zbyt dobrze o ich poziomie intelektualnym niestety. Doprawdy ile czasu może zająć przejrzenie tych wszystkich kłamstw, półprawd? Jak głupim trzeba być by nie ruszyć 4 liter i nie sprawdzić, że połowa z tego co mówi Kaczyński i spółka to propagandowe bzdury obliczone na szybki efekt? Jestem w stanie zrozumieć, że nie robią tego ludzie po zawodówce czy babcie słuchające RM ale wykształceni podobno ludzie?

 35. @Nonchallance
  Jak Ty wierzysz w uczciwość ludzi… Wiele osób inteligentnych i wykształconych popiera PIS, doskonale widząc różne kłamstwa i półprawdy. Osobiste urazy i interesy biorą czasami górę. A czasami wiara w jakieś idee.

 36. 36 RMPL

  @moon & @uciekinier

  Jak mówiłem badam osobiści przypadek wykształciucha, kapitalisty z wysokim wyliczonym (i rzeczywistym) IQ twardo popierającego PiS przez ostatnie dwa lata.

  Tu chodzi o te hasła własnie – Bóg, Honor, Ojczyzna i coś zwodniczego jak u faszystów opowiadanie o „sprawiedliwości społecznej, historycznej i prawnej” oraz „władzę silnej ręki”.

  Dlatego tak bardzo zwolenników PiS bolą konkretne argumenty. Natychmiast po zakończeniu argumentów robią się skrajnie agresywni – czyli z reguły po trzecim zdaniu rozmowy…

  Mój zwolennik PiS został już prawie wyleczony, puff cieżka to praca zaprawdę Wam powiem.

  Może jakaś akcja na ostatni tydzień kampanii:

  „uratuj choć jeden głos – odbierz go PiS” 😉

  pozdrawiam

 37. 37 Nonchallance

  @Moon

  Nie tyle w uczciwość, co w zdrowy rozsądek. Ale możliwe że masz rację, było nie było jest to towar w tym kraju deficytowy.

 38. @Nonchallance
  Jednak wielu dość bogatych nie boi się strat finansowych, popierając PIS… Nie każdy rodzaj biznesu czy działalności będzie zagrożony przy PISie.

 39. @RMPL
  Nigdy nie byłam tu skrajnie agresywna.

 40. 40 Nonchallance

  @Moon

  Owszem, nie każdy. Głównie nie ten biznes który będzie należał do popierających PiS biznesmenów. Czy to jest uczciwe? Nie.

 41. Myślę, że jednak PIS nie zepsuje koniunktury. Rozsadek nakazuje być przeciw PIS, jeśli ktoś chce bardziej świeckiego i liberalnego państwa (jak na Wyspach).

 42. 42 Nonchallance

  Jak PiS słyszy „liberalne” to dostaje kociokwiku choć o liberalizmie mają dokładnie takie pojęcie jak o wszystkim innym. Zerowe. Razem z Tuskiem służy im do straszenia dzieci.

 43. Dobre:-)).Szkoda ze wczoraj byles az tak strasznie zapracowany:-( Chyba mi sie przyklei…Jesli bedzisz mial cos przeciwko to napisz w komentarzu.

 44. Dopisałem jeszcze kawałek
  Wygrał Kaczyński – Oczywista oczywistość 😉

 45. @RMPL
  przedsiębiorca popierający PiS? to jest, że tak powiem, oczywista oczywistość.
  1. _mnóstwo_ właścicieli średnich firm chce socjalizmu dla siebie (ochrona przed chińskimi towarami, dopłaty, żeby nie było za dużo aptek na km2, koncesje itd. żeby można było założyć zakład energetyczny… lista jest nieskończona)
  2. _wszyscy_ właściciele firm chcą wolnego rynku dla swoich dostawców, żeby się bili, żeby hurtownie dostawcy padali u moich stóp, żeby hipermarketów było 50 i żeby walczyły o moje towary…

  ot, co. socjaliści i przedsiębiorcy – to nie taki wcale paradoks

 46. 46 jabadaba

  @RMPL
  Brawo, tu trafiłeś w dziesiątkę:
  „Tu chodzi o te hasła własnie – Bóg, Honor, Ojczyzna i coś zwodniczego jak u faszystów opowiadanie o “sprawiedliwości społecznej, historycznej i prawnej” oraz “władzę silnej ręki”.”
  Taka jest właśnie mentalność, wszystko to jeszcze podszyte „wiarą”, a nie logiką. I oczywiście te hasła można głosić samemu im nie podlegając, np. mówi taki o zwalczaniu korupcji, a osobiście wręcza kopertę lekarzowi.
  Pewnie można przekonać tych inteligentniejszych, bo merytoryczne argumenty się wyczerpią, ale nie da rady z tymi których myślenie najwyraźniej boli. Oni zawsza znajdą argumenty jak p. Szczypińska, która wie, że Donald okradł biedne głodujące dzieci a nie im pomógł.

 47. 47 sknd

  mi najbardziej się podobało, jak gnom zaczął coś wykrzykiwać ‚będą sie bali, będą sie bali” 🙂

 48. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Mam jeszcze pytanie? Jesteś prorokiem?

 49. Donald nie jest lepszy od Jarosława, obłuda i oślizgłość. Brr! Zagłosuję na PSL, u Zycha czy Pawlaka nie widzę tych brzydkich cech.

 50. Tfuj idol, Jarosław, sz.koleżanko Moon, właśnie przed chwilą ogłosił: ” – Partia Pawlaka i Kalinowskiego jest partią układu i III RP. Jest uwikłana w to wszystko. Każdy, kto śledził ostatnie wydarzenia, to wie”

  Oczywista oczywistość!

  A więc zastanów się, bo Wszechwiedzący i Niemomylny widzi „brzydkie cechy” też u nich.

 51. 51 Nonchallance

  Jarek jest prawdziwym katolikiem hehehe Źdźbło w oku bliźniego widzi z odległości kilometra, belki w swoim nie dostrzeże nigdy.

 52. 52 Cpols

  Ja Cie przepraszam!!! Nic dodac, nic ujac na temat wyniku. Wspanialy tekst!

 53. 53 Kondee

  Mam nadzieje, że to koniec PISu 🙂 Ten mały człowiek będący (jeszcze) premierem zaczyna pluć coraz bardziej z nienawiści a może ze strachu. Atakuje coraz bardziej, na oślep, powtarza swoje mantry o układach i III RP. Jednak uważajmy i nie popadajmy w huraoptymizm, zagonione zwierzę do kata broni się jak tylko potrafi. Idę o zakład, że w tym ostatnim tygodniu przed wyborami wypłynie mnóstwo szamba ze sztabu PIS i CBA.

 54. @kornett
  Czy ty jesteś „niereformowalny”? Ile razy mam powtarzać, że Jarosław nie jest moim idolem! I nigdy nie był. Oceniałam go jako mniejsze zło. Teraz widzę, że PSL będzie jeszcze mniejszym złem. Mam tu wkleić link do artykułu o Donaldzie? To też podejrzany typek.
  Jarosław stara się jak może… Zorientował sie rano, że PSL podskoczyły procenty.

 55. Eeeech, szkoda słow.

 56. @Kornett
  Pewnie, że szkoda, jeśli umiesz tylko atakować, zamiast spróbować zrozumieć argumenty i uprzedzenia drugiej strony.

 57. Czy facet w wieku 50 lat (Tusku) nie mógłby wyglądać poważniej, bardziej szacownie i szlachetnie, jak na dojrzałego faceta przestało. Dla mnie to pętak. Przepraszam.

 58. 58 zbigniew

  Czytam te dyskusje w „komentarzach” i czasem nasuwa mi się takie skojarzenie: obserwowałem rybki w akwarium i zwróciłem uwagę, że jest taka jedna ryba, chyba, Mieczyk, której samiec wciąż zaczepia lub przegania, wprawdzie głównie innego samca Mieczyka ale przy okazji, sieje trochę popłochu wśród innych ryb. Powiedziano mi, że taki „bojownik” jest konieczny w akwarium, żeby mobilizowac inne ryby i zapewnić im niezbędną, zdrową „gimnastykę”. I tak myślę, że taką rolę na tym blogu też spełnia jeden/jedna uczestnik/uczestniczka. To zdrowe i mobilizujące, tylko czasem chciałoby się troszkę „postać cicho w szuwarach” i obserwować (przeczytać) kogoś/ coś innego.

 59. Zrozumiałe, Panie Zbigniewie. Nie trzeba metafor.

 60. Nie wolno było źle napisać o Tusku 😦

 61. Rzucam pod dyskusję, jak sądzicie, mam rację? (Fraglesi, nie obrażasz się za robienie z Twojego bloga takiego forum dyskusyjnego? To tak, jakbyśmy wpadli na kawę do Twojej chaty)

  Różnica fundamentalna: wyborcy PiS nie oceniają efektów działań tylko zamierzenia. Z nieszkodliwego żartu „zabierz dowód” robią aferę, bo intencją tego żartu jest… (tu wstawić wszystkie te słowa, które się sypnęły), to nic, że w realnym życiu nic nie zmienił i na nikogo nie wpłynął.
  W drugą stronę – nie było intencją PiSu zawrzeć koalicji z Samoobroną, więc jakby tej koalicji nigdy nie było.

 62. Po czasie dostrzegłam jacy oni są (PIS)…, pozbyłam się złudzeń…, ale to nie oznacza, że nie widzę małości głównego przeciwnika. I wybieram trzecią partię.

 63. 63 Nonchallance

  Moon daj spokój wyglądowi Tuska. Na geny nie poradzisz tak jak np. Kaczyński nie poradzi że ma 1,5 m w kapeluszu, a Kwaśniewski ewidentne skłonności do tycia. Tusk po prostu tak ma, że mając 50 lat wygląda na 30. Nie jego wina ani zasługa.

  @ekopozytywizm

  Przecież to jest jasne dla każdego kto choć trochę bliżej przyjrzał się realizowanej przez PiS polityce. Wykładnia jest prosta: nie robimy nic, bo wtedy nie będzie można się do nas przyczepić. Dużo natomiast mówmy o tym co niby chcemy zrobić. Mówmy głośno i dobitnie. Wrzeszczmy, używajmy grubych słów. To się podoba, bo Polacy to taki naród, który od zawsze wyżej ceni bufonadę od tzw. cichej i cierpliwej pracy u podstaw. To jest jedyna zaleta Kaczyńskiego: zna wszystkie nasze najgorsze wady, jest wręcz ich ucieleśnieniem i wie jak je wygrać na swoją korzyść.

 64. @Nonchallance
  Nie sam wygląd, ale te jego okrągłe hasła i banały, podobnie jak u Kwaśniewskiego.

 65. 65 uciekinier

  moon5 z tym wygladem Tuska to juz bzura i glupota do potegi n. Jak ktos mlodo wyglada to znaczy, ze jest wysportowany i pelen zycia. Lepsze to niz rozlemlana otyla ofiara losu, ktora majac lat 50 wyglada na 70. Jak ktos przytacza takie argumenty to zwyczajnie zazdrosci kondycji i jest zalosny.

 66. @Nonchallance
  No właśnie, jak piszesz: „Wrzeszczmy, używajmy grubych słów. To się podoba, bo Polacy to taki naród, który od zawsze wyżej ceni bufonadę od tzw. cichej i cierpliwej pracy u podstaw.”
  Diagnoza, jak widać, jest prosta.
  Ale co z tym zrobić? Mam parę pomysłów, ale bardziej jestem ciekawy Waszych, co 100 głów to nie jedna (jak mówił kat)

 67. @Uciekinier: Niczego nie zazdroszczę. Sama wyglądam bardzo młodo. Dobry polityk kojarzy mi się z dojrzałością.

 68. 68 Nonchallance

  Hehehe Moon sorry, ale banały i okrągłe hasła głosimy tu wszyscy jak jeden mąż z Tobą na czele. Nie interesuje mnie ich gadanie, chcę zobaczyć ich czyny. Bo (uwaga następny banał, choć akurat prawdziwy) walczyć o władzę i sprawować władzę to dwie różne sprawy o czym np. boleśnie przekonał się nasz umiłowany premier.

 69. A propos wyglądu Tuska, idąc na basen w niedzielę wieczorem często go widywałem, jak gra w nogę (teraz nie chodzę). Jeśli uprawia sport, to tłumaczy czemu się konserwuje…

 70. 70 Nonchallance

  @ekopozytywizm

  Recepty są znane. Pytanie jest inne: kto ma to zrobić? Kto ma nas nauczyć żebyśmy zaczęli myśleć racjonalnie a nie stereotypowo i emocjonalnie-idiotycznie? Wielu wierzyło i wierzy że Unia jest w stanie Polaków tego nauczyć. Kto wie? Polacy to taki śmieszny naród stojący w rozkroku pomiędzy myśleniem typowym dla Rosjan i typowym dla Niemców. Na zachodzie więcej jest niemieckiego pragmatyzmu, im dalej na wschód tym więcej rosyjskiego fatalizmu. To oczywiście uogólnienie, ale powoduje że ten naród jest kompletnie potrzaskany, że nie potrafi się porozumieć. To co dla jednych jest wolnością innych napawa strachem, to co dla jednych jest nowoczesnym patriotyzmem, inni nazywają wyrzeczeniem się polskości. Kto nas nauczy, że droga idzie dokładnie przez środek? Że branie się za łby z tych powodów to przeżytek? Może Ci co wrócą? Nam pozostaje robota. Ja nie mam czasu, tak jak premier na szukanie wrogów. Interesuje mnie rzeczywistość moja i mojej miejscowości. Im więcej zrobię by ta miejscowość była nowoczesna tym więcej zrobię dla kraju jako całości. Chcesz coś zmieniać? Zacznij u siebie. Proste.

 71. @Nonchallance
  Doświadczenie uczy, że nie należy ufać ludziom pięknie mówiącym, dlatego wolałam zaufać wrzeszczącym i oskarżającym. Dziś nie ufam, ani jednym, ani drugim.

 72. @Nonchallance
  „Recepty są znane. Pytanie jest inne: kto ma to zrobić? Kto ma nas nauczyć żebyśmy zaczęli myśleć racjonalnie?”
  No właśnie, nie wiem, czy recepty (jak?) są znane, wytłumaczyć coś komuś to nie takie proste (jak ktoś dawał korki komuś niezbyt bystremu z np. matematyki to rozumie o czym mówię). Łatwiej mi powiedzieć – kto ma nauczyć, bo możliwości jest wiele. Rodzice – swoje dzieci. Politycy – słuchających. Telewizja – obywateli. Ksiądz – wiernych. Pytanie o skuteczność i chęć do nauki.

 73. 73 Nonchallance

  @Moon

  Doświadczenie uczy że ci co wrzeszczą i oskarżają są niekiedy gorsi od tych, którzy pięknie mówią, że wspomnę wyświechtany przykład Hitlera. Nie gadanie się liczy, ale działanie. Kwas jest dla mnie nadal bardziej wiarygodny od Kaczki. Dlaczego? Bo już coś zrobił, i choć zachowuje się jak idiota i gada puste frazesy ma je czym podeprzeć. Ma NATO, ma Unię. Co ma Kaczka oprócz manii wielkości? Nic. Swojego gadania przez dwa lata nie potrafił podeprzeć żadnym działaniem.

 74. @Nonchallance
  A jak wyglądały działania Donalda w sejmie? Podsumowali go kiedyś, że prawie nic nie robił… Kwach jest niestety chory. Może PSL stworzy z kimś dobry rząd?

 75. 75 Nonchallance

  @ekopozytywizm

  Podam Ci pewien przykład. Od dawna interesuję się wyścigami Formuły 1. Brak Polaka jakoś niespecjalnie mi przeszkadzał. Ot, jak każdy uważałam, że trzeba mieć forsę, układy itd. A tu masz! Okazało się, że czasem wystarczy mieć talent, ciężko pracować i umieć sprostać wyzwaniu. Że czasem trzeba wiele poświęcić, ale że warto. Kubica jest rodzajem nowoczesnego Polaka, który potrafi i któremu się chce. To co jest nam potrzebne to taki właśnie przykład: nie Jan Paweł II, nie marszałek Piłsudski, nie bitwa pod Grunwaldem, nie powstania. To minęło. Musimy patrzeć na ludzi w rodzaju Kubicy. On żyje, jest teraźniejszością i idzie do przodu. Takich jak on jest więcej. Ja jestem taka i nie mam zamiaru tego ukrywać za fałszywym wstydem. To dla mnie powód do dumy. Interesuje mnie mój przyszły cel i to dla kogo stanę się bohaterem. Bo każdy z nas jest dla kogoś bohaterem tu, teraz i może tego kogoś za sobą pociągnąć w odpowiednim kierunku. Więc nie ma co się oglądać na księży, nauczycieli czy rodziców tylko robić swoje. Ja nie czekam aż ktoś to za mnie zrobi.

 76. 76 Nonchallance

  Dlatego Moon chcę zobaczyć czy potrafi rządzić. A co jeśli potrafi?

 77. Może zobaczymy… Może nie będzie gorzej niż obecnie? Ale z kim rządzić? Teraz jest zamęt. Byle nie z LPR, Samoobroną, czy PR.

 78. 78 Nonchallance

  Samoobrona i LPR to raczej w przedbiegach odpadają ;)PR? Hyhyhy. Jeśli spróbuje koalicji z PiS uznam, że jest idiotą, który nie uczy się na błędach innych. Że nie wspomnę o tym że Kaczyński jest zdolny do każdego numeru i prawdopodobnie staje na głowie by rozbić PO. Zostaje LiD i PSL. Ale te dywagacje będą miały sens dopiero po wyborach.

 79. Nonchallance, masz rację, że trzeba brać odpowiedzialność za własny mały światek. Ale często jest tak, że to nie starcza, bo duży świat, ten na zewnątrz naszego małego, włazi z buciorami do naszego małego, przez podatki i US, CBA vs ZUS, ZOMO, składki emerytalne z których dostaniesz g. kiedy przejdziesz na emeryturę, znajomych, którzy wyjechali…
  Może napiszemy list otwarty? Do publicystów, do polityków, z prośbą żeby zwrócili uwagę ludzi nie na obietnice i działania, tylko na efekty działań, bo obietnice mogą być puste a działania głupie i sprzeczne z obietnicami…

 80. 80 Nonchallance

  @ekopozytywizm

  Im więcej robisz tym bardziej rozrasta się ten twój mały świat, na który masz wpływ i tym większy staje się wpływ tego małego świata na ten duży.
  List to niezły pomysł ale potrzebujemy podpisów i poparcia. Musielibyśmy napisać coś co poruszy ludzi na tyle by zechcieli nas poprzeć. Poprzeć bez względu na poglądy.

 81. 81 softeam

  Dawno nie pisałem. Widzę, że jakiś obiekt świecący światłem odbitym szuka nowych olśnień.

 82. @Nonchallance, w takim razie postawię u siebie w domu proste wiki, żeby można było wspólnie w parę – paręnaście osób zredagować krótki i dosadny tekst, jeśli będzie chwytliwy, to umieści się go gdzieś na wordpressie i puści się maila do znajomych, kto wie, co z tego wyniknie?

 83. 83 Nonchallance

  Może by można nawet wysłać go do gazet? Kto wie: gdybyśmy się złożyli po parę groszy to nawet wykupić stronę? Albo skontaktować się z dziennikarzami wszelkich opcji piszącymi w sieci żeby nam pomogli w publikacji? Bo ten tekst powinien być głosem zmęczonych obywateli którzy popierają rożne partie ale maja dość jednego: dość uważania ich z mięso wyborcze i uznawania za idiotów który można wmówić literalnie wszystko. Chcemy konkretów.

 84. @softeam
  Olśniło Cię.

 85. 85 mi33

  Jarek ze złości prąd wyłączył na meczu 😛

 86. @Moon
  zdradzisz swoje miejsce pracy? 😉

 87. 87 dopingra

  Kaczyński: „CBA maszerowało wszędzie za Samoobroną[jak była w
  rządzie]” (publika: „haha”, świetny dowcip)

  Orwell, „1984”:
  […]
  [Winston] – Wierzymy, że istnieje jakieś podziemie, jakaś tajna
  organizacja dążąca do obalenia Partii i że wy jesteście z nią
  związani. Chcemy się przyłączyć i pomagać. Jesteśmy wrogami Partii.
  Nie wierzymy w angsoc. Jesteśmy myślozbrodniarzami. I cudzołożnikami.
  Mówię o tym, bo pragniemy zdać się na waszą łaskę. Jeśli zażądacie,
  abyśmy popełnili jakąś zbrodnię, żeby obciążyć się jeszcze bar­dziej,
  jesteśmy gotowi.
  Umilkł i spojrzał za siebie, bo wydało mu się, że otwarto drzwi. I
  rzeczywiście, drobny służący o żółtawej twarzy wślizgnął się do środka
  bez pukania. Niósł tacę, na której stała karafka i kieliszki.
  – Martin jest jednym z nas – oznajmił O’Brien. – Ustaw wszystko na
  okrągłym stole, Martin. Czy mamy dość krzeseł? A więc możemy usiąść
  wygodnie i spokojnie porozmawiać. Sobie też przysuń krzesło, Martin.
  To poważna sprawa. Na dziesięć minut możesz przestać być służącym.
  […]
  Znów rozległy się kroki. Szczęknęły drzwi. Do celi wszedł O’Brien.
  Winston poderwał się na równe nogi. Widok O’Briena tak go zaskoczył,
  że zapomniał o ostrożności. Po raz pierw­szy od wielu lat zapomniał
  nawet o obecności teleekranu.
  – Was też mają!
  – I to od bardzo dawna – odparł ironicznie i niemal z żalem przybysz.
  Odsunął się od drzwi; za nim wkroczył potężnie zbudowany strażnik z
  długą czarną pałką w ręce.
  – Wiedziałeś o tym, Winston – rzekł O’Brien. – Nie oszukuj się.
  Wiedziałeś; wiedziałeś od samego początku.
  […]

 88. @Marek: Przecież wiadomo 🙂 Pracuję dla brzydali.

 89. 89 Paqs

  Doskonały opis bitwy… Właściwa bitwa pod Grunwaldem 21/10…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: