Dom latających sztyletów

06Lu08

Tylu dobrych towarzyszy odeszło. Wykrwawili się lub uciekli w siną dal. Orki, rekiny i piranie spasły się na nas. Wszędzie słychać płacz i zgrzytanie zębów.

Listopad był najgorszy. Obgryzano mnie bezlitośnie. W grudniu nauczyłem się uciekać. Nic mi nie przybyło ale też nic nie straciłem. Zacząłem wyciągać wnioski. Wyczuwać zagrożenie. Nie słuchać fałszywych proroków.

Na początku stycznia, z chciwości, bezmyślnie opuściłem matecznik. Dopadł mnie rekin. Przez miesiąc, w ciszy, lizałem rany. Tymczasem tam trwała rzeź niewiniątek. Noc św. Bartłomieja. Bitwa pod Grunwaldem, z krzyżackiego punktu widzenia.

Zmysły moje czujne. Oczy rozbiegane na boki. Boję się i nie wstydzę się tego. Już nie krzyczę, że mam stalowe jaja. Szybko pozbywam się łupu i przyczajam. Jestem (w końcu) tylko malutkim, czteromiesięcznym leszczykiem.

Nie dawno podpłynął mniejszy ode mnie. Bezlitośnie ugryzłem. Wyrwałem kawał ciała. Za co? – rozpaczliwie zakwilił. Za jajco – zarechotałem i rzuciłem się na jego towarzysza.

Wczoraj odważyłem się. Wpłynąłem odważnie między rekiny z bandy “łapaczy noży”. Spojrzeli groźnie ale zrobili miejsce. Odważnie schwytałem spadający nóżyk. Trzymam go mimo, że jest bardzo, bardzo gorący.

Za dwie minuty kulka pójdzie w ruch. Riens ne va plus, Messieurs. Sprężynka naciągnięta. Obok kłębowisko przerażonych leszczy, otoczonych przez rekiny. Węszące krew.

Poszło…

Reklamy


4 Responses to “Dom latających sztyletów”

 1. 1 Jacek

  Jakaż ciekawa analogia do ostatnich wydarzeń 🙂

 2. 2 skubi

  Odnawiający się narybek leszczy wzmacnia wahania giełdowe: gdy rośnie, nowy narybek (ci, co się jeszcze nie sparzyli) zamiast myśleć „oj, ale drogo, sprzedajemy”, myśli „skoro rośnie, to będzie dalej rosnąć, kupujemy”.

  I odwrotnie: jak spada, to zamiast myśleć „ale tanio, nie czas sprzedawać, czas kupować”, oni sprzedają „bo jeszcze spadnie”.

  Znam jednego takiego, co na giełdzie zarobił 50% w rok. Po prostu zaczął inwestować w dobrym momencie. Jego wniosek był taki: na giełdzie zarabia się 50% rocznie.

 3. 3 Switek

  Dopiero po komentarzach zalapalem o co chodzi. Chyba musze isc spac….

 4. 4 identyfikator

  no proszę miłe złego początki


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: